Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VII Hatchback 5d

jacek.b, 6 lat temu
Silnik 1.2 TSI BlueMotion Technology 110KM 81kW
Rok produkcji 2016
Volkswagen Golf VII Hatchback 5d 1.2 TSI BlueMotion Technology 110KM 81kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny, oszczędny, cichutki
Inne : brak jakichklowiek usterek
Samochód kompaktowy w sam raz dla dwóch osób do jazdy miejskiej i okolicach. Także osoby z małymi dziećmi będą zadowolone. Bardzo dobrze spasowane elementy.
Mimo niewielkiej mocy silnik bardzo komfortowy. Na drugim biegu osiąga ok 90 km/h bardzo szybko i płynnie, jednocześnie cechuje się niewielkim zapotrzebowaniem na paliwo. Dodatkowo szybko osiąga właściwą temperaturę pracy. Dlatego bardzo dobrze spisuje się w mieście. Poza miastem też dobrze daje radę do 140 km/h później jest tak sobie ale nie ma problemu żeby osiągnąć szybkość 180.
Początkowo skrzynia chodziła ciężko po ok. 7000 km jest o.k.
Precyzyjny, pewne prowadzenie, bez żadnych stuków na nierównościach.
Po dużych lusterkach w ASX ciężko mi się przyzwyczaić do rozmiaru lusterek w golfie. Ale wspomagam się kamerą cofania, którą polecam.
Nie jestem zadowolony z działania automatycznych wycieraczek. Nie wiem dlaczego należy przełączać na rodzaj deszczu.Niemiecka technologia powinna sobie z tym lepiej poradzić. poza tym wszystko w zasięgu ręki bez konieczności szukania wzrokiem. Ponieważ korzystam z nawigacji w telefonie, brakuje wycięcia w klapce tunelu środkowego na przewód usb lub innego wejścia.
Szybko się nagrzewa, co wspomniałem wyżej, ale także szybciutko działa klimatyzacja. Mimo że jest ręczna łatwo ustawić żądaną temperaturę.
Bardzo komfortowo fotele /sportowe/ dobre trzymanie boczne, z tyłu zaskakująco dużo miejsca nad głową a także dla kolan /dla 175 cm wzrostu/. Grubaski nie będą zadowolone , dla ich polecałbym suv`a
Cichutko ale w zależności od rodzaju asfaltu.
Tyle co koszt benzyny i ubezpieczenia
Jakość naprawdę warta tej ceny jednak spadek wartości po niecałym roku ok. 25%
brak, do tej pory nie wystąpiły
brak, nie licząc akcji serwisowej hamulca elektrycznego.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI BlueMotion Technology 110KM 81kW [l/100km]

5,7
5,4