Lista ocen Volkswagen Golf VII Hatchback 5d Facelifting (19) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mario_stone
Hatchback 5d Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
Jeszcze się nie ułożyła ale faktycznie jak ktoś wspominał zdaża się, że 2 czy 4 bieg wskakuje do połowy. Trzeba zmieniać biegi pewnie i zdecydowanie. I jeszcze dziwna rzecz ja wyczuwam drgania sprzęgła przy wolnym wciskaniu i przy dużej prędkości obrotowej. W innym aucie z tym samym silnikiem były wyczuwalne wibracje a nawet bardzo delikatne stuki pod lewą stopą jak się przytrzymało wciśnięte sprzęgło. Pewnie tttm. Jednak w moich poprzednich...
~Marek
Hatchback 5d Facelifting 1.0 TSI 110KM 81kW
Skrzynia jest sensownie zestostopniowana, sprzęgło "łapie wysoko", tak jak lubię, przyzwyczaiłem się praktycznie od razu. Plus za krótki lewarek i krótki skok. Wrzucenie biegu wymaga pokonania lekkiego oporu. Natomiast czasem wsteczny wskakuje z oporem i niekiedy czuć nieznaczne haczenie, przy zmianie z 1 na 2 bieg. Generalnie bardzo poprawna skrzynia.
~Dariusz
Hatchback 5d Facelifting 1.0 TSI 85KM 63kW
Polowałem na skrzynię 5 biegową (mniej machania biegami), bo praktycznie do 160 km/h nie ma różnicy z 6 biegową, a więcej nie jeżdżę (na autostradzie prędkość ok. 140 km/h (3050 obr/min.) jest w sam raz, gdzie zużycie palia wynosi ok. 5,7 l przy 3 osobach). Zamiana biegów bez problemowa, doskonałe sprzęgło).
~NNK
Hatchback 5d Facelifting 1.5 TSI BMT 130KM 96kW
Gdybym mógł jeszcze dopłacić te 9tys wziął bym DSG, manual jest kiepski, są sytuacje gdy sprzęgło nie pracuje jak należy i jest zgrzyt, a zawsze wciskam do końca. Miałem okazję jeździć też Golfem z 2016 i 2018 i też było podobnie.
~TomekL
Hatchback 5d Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
Jest problem z wrzucaniem 1 oraz wstecznego - czasem ten biegi haczą. Problem jest opisywany na forach użytkowników aut grupy VW, ale serwis twierdzi ze ten typ tak ma (co jest lekko wkurzające, zwłaszcza że auto mam od nowości)
~Tim
Hatchback 5d Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
Dobre zestopniowanie, pracuje lekko i w miarę prezyzyjnie. Początkowo haczyła jedynka i wsteczny. Z czasem z jedynką problem zniknął, wsteczny czasem wchodzi z oporem lub trzeba wysprzęglić ponownie.
~Łukasz
Hatchback 5d Facelifting 1.5 TSI BMT 130KM 96kW
Gorzej było tylko w starej lagunie, czesto nie chcę wejsc 2 i 3 rowniez sporadycznie wsteczny. W VW jak brać to tylko DSG! Głównie dlatego sprzedalem go po niecałych 2 latach.
~Paweł
Hatchback 5d Facelifting 1.0 TSI 110KM 81kW
Bardzo dobra precyzja, idealnie dobrane przełożenia. Świetne sprzęgło. Mało kto przywiązuje do tego wagę, a ogromnie podnosi komfort jazdy.
~Krzysztof B
Hatchback 5d Facelifting 1.5 TSI BMT 130KM 96kW
Od nowego auta (za ponad 100k katalogowo) oczekuję dużo lepiej pracującej skrzyni biegów. Niestety, wsteczny lubi zgrzytnąć. Trzeba sposobu...
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf VII Hatchback 5d Facelifting
6,4
~Jaro
Hatchback 5d Facelifting 1.6 TDI-CR DPF BMT 115KM 85kW
Bardzo elastyczny piąty bieg. Jak go kupowałem to długo się zastanawiałem na skrzynią bez szóstki, ale nie widzę teraz problemu.
Volkswagen Golf VII Hatchback 5d Facelifting