Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VII Hatchback 5d

masterka, 10 lat temu
Silnik 1.4 TSI 140KM 103kW
Rok produkcji 2013
Volkswagen Golf VII Hatchback 5d 1.4 TSI 140KM 103kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Powiem tak, samochod genialny ! najlepszy jakim jezdzilem i w jakim wgl siedzialem. Fotele ergoactive to jest to czego zawsze w samochodach szukalem i w tym spelnily moje najśmielsze oczekiwania. Co najlepsze nawet w wersji GTI nie mozna ich dokupic. ALE ! silnik 1,4 140KM dynamika i spalanie jest jak najbardziej ok i jezdzi fajnie tylko ze to taki diesel wg mnie, bo zakres turbiny to 1500-3500 potem ciągną tylko obroty z malego silniczka i to jest jeden maly minus.
1,4 TSI 140KM Bardzo pozytywnie, wrecz rewelacyjnie jesli chodzi o stosunek dobrej dynamiki i niskiego spalania. Samochod rwie do przodu ale tylko do ok 4000tys obr potem lepiej zmienic bieg na wyższy. Jestem bardzo zadowolony z tego silnika chodz mam swoje ale do tej turbiny ktora powinna sie kręcić tak jak w 1,8 TSI. Tak czy siak ten silnik jest bardzo dobry i godny polecenia.
Czasami nie chce wejsc wsteczny i trzeba jeszcze raz wysprzeglic*, mimo to jest dobrze.
Prowadzi sie dobrze ale trzeba sie przyzwyczaić do wspomagania ktore zmienia sie proporcjonalnie do predkosci.
Widoczność dobra chodz te male szybki w przednich rogach sa bez sensu. Jestem wysoki i majac odsunięty fotel do tylu ale nie ma maxa i tak w nich nic nie widze. Za to czyszczenie ich to jakas paranoja. TYŁ + czujniki parkowania i jest ok
Pozycja za kierownica bradzo wygodna i dopasowany podlokietnik jak najbardziej pozytywnie
Jest tak jak pownno byc w samochodzie.
Duzo miejsca na nogi i rece czyli na szerokosc bardzo milo mnie zaskoczylo ponieważ jestem wysoki .
I tu jest rewelacyjnie. ! Cisza i spokoj TSI
Spalanie bardzo dobre równe starszym dieslom typu 1,9 tdi
Drogie dodatki ale warte swojej ceny
Kierownica obszyta skórą ;/ fajna w dotyku i funkcjonalna ale strasznie podatna na zarysowania szczególnie przez kobiece paznokcie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 140KM 103kW [l/100km]

6,7