Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VII Variant Facelifting

MacRam, 5 lat temu
Silnik 1.4 TSI 125KM 92kW
Rok produkcji 2018
Volkswagen Golf VII Variant Facelifting 1.4 TSI  125KM 92kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Inne : Trzymanie sie drogi, wykończenie i użyte materiały, ergonomia i dynamika silnika
Samochód kupiony dla rodziny, ma pojemny bagażnik, dynamiczny silnik, przyzwoicie wyposażony za niewielkie w porównaniu do Octavii (w tej samej konfiguracji) pieniądze. Jak na razie wszystko ok.
Po 10 K km jazdy głównie w mieście nie widzę zużycia oleju, jak można przeczytać w niektórych komentarzach (myślę, że ludzie mylą wersję silnika). Spalanie 7-8 litrów w mieście, trasa do 100 km/h zamykam sie w 5 litrach, 100 - 140 ok. do 7 litrów, powyżej 140 km/h 8 i więcej.
Chodzi bardzo płynnie, krótkie skoki, bez zarzutu.
Samochód bardzo dobrze trzyma się drogi, mam porównanie z Astrą Kombi i czuje się pewniej. Nie kiedy słychać dziwne głuche stuki po wpadnięciu w dziurę (z tylnego zawieszenia), ale podobno tak to już jest. Na razie bez zarzutu
Myślę, że rok użytkowania wniesie niewiele do oceny. Nie widzę póki co nic niepokojącego
Regulacja siedzeń sportowych pozwala na odpowiednie dopasowanie pozycji, nie przeszkadzają małe lusterka (mam kamerę cofania). Minusem jest zalewanie bocznej szyby od kierowcy w czasie bardzo dużego deszczu - mały rant przedniej szyby powoduje ze wycieraczka wyrzuca ją na zewnątrz. Lamy full led sprawdzają się wyśmienicie.
Wszystko przemyślane i odpowiednio rozmieszczone.
Klima bez zarzutu, podgrzewanie przedniej szyby już wypróbowane i jest bajka. Kilka sekund przy -2C i szron na szybie zamienia się w wodę. trochę brakuje regulacji 4 strefowej, ale to już mój kaprys. Podgrzewanie siedzeń działa bardzo szybko i ma 3 stopniowa regulację.
Mam 192 cm wzrostu i 110 kg wagi nie zgadzam się, że nie ma miejsca nad głową lub dla większego kierowcy, z tyłu za mną siada dorosła osoba i jest ok. siedzenie obniżasz do minimum i jest dużo miejsca nad głową i za Tobą
Porównując z Astrą czy Renault Clio Grandtour jest bardzo dobrze. W czasie deszczu zauważalne słabe wyciszenie - dobiega szum wody z nadkola.
na razie bez zaskoczeń, ale to tylko 10 k km
Bardzo dobre wykończenie, świetne materiały, porównując z Octavią, którą wcześniej chciałem, bez porównania. Skoda jest 30 tyś droższa z tym samym wyposażeniem dodatkowym.
trudno przy takim przebiegu ocenić, na razie nic
trudno przy takim przebiegu ocenić, na razie nic