Lista ocen Volkswagen Golf VII Variant (38) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~An
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Klimatyzacja działa sprawnie, podobnie ogrzewanie zimą. Przydają się podgrzewane fotele, lusterka (efekt jest niemal błyskawiczny, nawet przy grubej warstwie lodu) i przednia szyba. Jeśli idzie o szybę, funkcjonalność ogrzewania staje się ograniczona przy dużych mrozach - wyraźnie wydajność warstwy grzewczej w szybie nie jest dość wysoka. Ale przy temperaturach lekko poniżej zera podgrzewanie umożliwia całkowitą rezygnację ze skrobania szyby,...
~Bartek - Bill Cllinton
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion Technology 150KM 110kW
Oj szyby, szczególnie przednia, lubią parować. Oczywiście wentylacja sobie z tym radzi bez problemu. Osobiście praktycznie w ogóle nie używam klimatyzacji bo nie lubię. Z tego też powodu kupiłem auto białe, żeby się aż tak bardzo nie nagrzewało latem. Także założyłem owiewki w przednich szybach bocznych, żeby mieć je uchylone. Bez owiewek w trakcie deszczu przy uchylonej szybie woda kapie idealnie na podłokietnik w drzwiach w miejscu gdzie są...
~Bogusław
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Tutaj też nie mam powodów do narzekania, choć miałem zastrzeżenia do szybkości schładzania przy włączonej klimatyzacji, która wydawała mi się lekko zbyt słaba. Okazało się, że domyślne ustawienia siły nawiewu były ustawione na "delikatne" zamiast na "normalne", czy też "mocne". Po zmanie ustawienia wszystko tak jak powinno być. Trochę brakuje nawiewów w słupkach B z tyłu, ale nawiewy w tunelu z tyłu jak mnie...
~uish
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 140KM 103kW
Wg mnie dość długo się rozgrzewa. Przy tak małym silniku spodziewałbym się szybciej i więcej ciepła a tymczasem aby dać delikatne ciepło przy -5 stopniach na dworze on musi przejechać ponad 15km. Klimatyzacja w niższych amplitudach temperatur działa sprawnie natomiast jej automatyka nie za precyzyjna ustawiają 22 stopnie nie możemy liczyć na 22 stopnie ale cos koło tego.
~Arek
Variant 1.6 TDI CR DPF BlueMotion Technology 105KM 77kW
Grzanie i chłodzenie ok. Moje auto jednak boryka się z problemem o którym już w 7 generacji czytałem mianowicie cuchnie brudną szmatą mimo czyszczenia układu klimatyzacji i wpuszczenia piany do kanałów wentylacyjnych. Prawdopodobnie gdzieś zalega woda.
~Mateusz
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Grzeje szybko, chłodzi równie szybko. W menu klimatyzacji są trzy tryby pracy, więc charakter pracy można ustawić pod siebie. Podgrzewana przednia szyba działa bardzo dobrze. Już się przydała w listopadowe przymrozki.
~Smigul
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 122KM 90kW
10/10 szybko chłodzi szybko grzeje wszystko cichutko i bez uczucia straty mocy. Luks. Przy upałach jak chcę mrozic wydaje sie ze pobiera spokojnie o litr więcej benzyny ale to bardzo ciężkie warunki.
~Bartłomiej
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion Technology 150KM 110kW
+ nigdy nie było problemu ( funkcja szybkiego dogrzewania wnętrza działa sprawnie, w zasadzie w zimę po 2-3 minutach w kabinie jest ciepło ) Latem klima bardzo dobrze schładza auto ( wystarczy 20-30% nawiewu )
~bidżej
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion Technology 150KM 110kW
Jest, dziala. Fajnym dodatkiem jest ogrzewanie kierownicy - w zimie swietna sprawa. Ogrzewanie foteli mogloby obejmowac wieksza czesc oparcia (grzeje tylko dolna czesc).
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf VII Variant
5,8
~sHpAaKu
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion Technology 150KM 110kW
Dogrzewacz elektryczny seryjnie montowany i mega skomplikowany układ chłodniczy zapewnia nas że ciepłe powietrze leci już po kilku chwilach
Volkswagen Golf VII Variant