Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VIII Hatchback

JaroRS, 2 lata temu
Silnik 1.5 eTSI EVO mHEV 150KM 110kW
Rok produkcji 2022
Volkswagen Golf VIII Hatchback 1.5 eTSI EVO mHEV 150KM 110kW od 2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Świetny układ napędowy i jezdny.
Jestem bardzo zadowolony z samochodu. Wcześniej jeździłem Golfem IV, Leonem II, BMW 3 E90, Mazdą 3 i teraz Golfem VIII. Widać niesamowity postęp najnowszego Golfa względem wszystkich moich poprzednich samochodów. Teraz nie wróciłbym nawet do tylno-napędowego BMW 3 E90, bo VW jeździ się dużo przyjemniej na codzień. Jestem gadżeciarzem i uważam, że powinno odejść się w samochodach od wszelkiego rodzaju gałek i mechanicznych przełączników - mamy XXI wiek i każdy używa smartfona/tabletu. Więc jeśli dla kogoś problematyczna jest obsługa multimediów Golfa, to tkwi w XX wieku... Samochód z roku 2022 nie sprawia problemów, nic się nie zawiesza i wszystko działa tak jak powinno.
Ładnie brzmi, oferuje dobrą dynamikę przy rozsądnym zużyciu paliwa (w moim użytkowaniu jazda podmiejska + obwodnica spala średnio 6 l/100km).
Automat i mild hybrid działa świetnie. Bardzo płynna jazda. Biegi zmieniają się niezauważalnie i bardzo szybko (ale Ameryki tu nie odkrywam, skrzynie dwusprzęgłowe pracują fenomenalnie). Nie wrócę nigdy więcej do manualnej przekładni.
Brak zastrzeżeń. To była jedna z istotniejszych dla mnie kwestii przy wyborze samochodu, także moje wymagania były dość wyosko zawieszone i Golf w zupełności je spełnia (mam wersję R-Line i zawieszenie DCC).
Dosyć gruby lakier (mierzyłem przed odbiorem samochodu) i dobre zabezpieczenie antykorozyjne + podwójny ocynk.
Mam kamerę cofania. Bardzo dobra widoczność w lusterkach bocznych i na boki.
Klasa sama w sobie jeśli chodzi o samochody tupy hatchback.
Chyba najlepsze w klasie.
Wymieniłem olej po 2 tys. km. Na razie żadnych uwag.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 eTSI EVO mHEV 150KM 110kW [l/100km]

Volkswagen Golf VIII Hatchback