Ocena kierowcy - Volkswagen Jetta V

Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Jetta V 1.9 TDI 105KM 77kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Karoseria : Szybko się brudzi, czarny kolor.
Ogólnie świetne auto. Niczym nie zachwyca, ale też nie jest jakieś najgorsze. Zostanie w domu jako drugi, aż się nie rozleci. 1.9 Tdi to silnik chyba niezniszczalny. Względnie zadowalające osiągi przy śmiesznym spalaniu. Drugi diesel jaki posiadam to 2.0 cdti i nigdy mi się ecodrivingiem nie udało zbliżyć do wartości jakie w Jett'cie moge osiągnąć bez wysiłku. Da się ryzykowanie wyprzedzać, ale silnik jest głośny przy wyższych prędkościach.
Dość dobry. Na początku wydawał mi sie mocniejszy, ale w końcu to tylko 105km. Moment obrotowy jednak wybacza, silnik zawsze popycha tego kloca do przodu. Wydaję się niezniszczalny, ale czas pokaże. Żadnych awarii jak na razie. Posiada egr, ale da się to przeżyć. Na szczęście nie ma dpf-u, to by popsuło frajde tego klekota.
Bardzo precyzyjna, Volkswagenowska. Nie ma żadnych zastrzeżeń. Brakuje tylko szóstego biegu, ale i tak jest dobrze. Trójkę można wcześnie wrzucić, samochód nadaję się bardzo do jazdy miejskiej.
Dość dobry. Wymieniona dwumasa ze sprzęgłem, na rozwalonej przejechałem ponad 30000 km, ale to moja taka prywatna głupota. Nie miałem czasu wymienić. Auto cały czas jeździło.
Jest dobrze. Co prawda fotele są twarde, ale jest o niebo lepiej niżeli w bliźniaczej Octavii. Kierownica, lewarek, ręczny w skórze. Miło się prowadzi. Widziałem Jette bez skóry na kierownicy. Nie dotknąłbym jej...
Pare schowków jest, ale nie przykuwam do tego dużej uwagi.
Jest dobrze, nawet bardzo dobrze.
Przestrzeni jest dużo, z tyłu nawet więcej niż w A4 B7 szwagra. Dziwne ze strony VAG-u. Na szerokość jest okej.
I to jest niestety słaby punkt tego auta. Wyciszenie jest mizerne w moim mniemaniu. Odgłos silnika w każdych warunkach. 1.9 Tdi jest silnikiem dobrym, ale brzmi strasznie i czasami to męczy.
Najlepsza strona tego auta. Jak go kupowałem w 2010, czyli dawno to myślałem że będzie palił 5-6l. W małym zakorkowanym mieście pali jak się rozgrzeje 5l. W trasie gdy się jedzie do 120km/h, max 4,5l. Jazda autostradowa 5,2l. Spalanie z 4000km to 5,0l. Są i anomalie, jak jedziesz 85km/h cały czas z klimą to pali... 3,5l/100km! Druga strona to w zimie krótki dystans w mieście. Jak jedziesz dynamicznie, to wtedy 8-9l potrafi, ale relatywnie jest ze 2 litry mniej. Jazda normalna jak każdy to około 5l i poniżej
Nie był tani, ale wart tej ceny.
Piedroły typu spalony kierunkowskaz w lusterku z diodą. Koszt 25 zł
Tylko dwumasa ze sprzęgłem, 1,5k zł