Lista ocen Volkswagen Jetta VI Sedan Facelifting (23) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~TomS
Sedan Facelifting 2.0 TDI 110KM 81kW
Klimatyzacja jest manualna wersja Climatronic była ale za dopłatą prawie 1,5 tys. zł więc sobie podarowałem. Radio nie ma dotykowego ekranu jest duży wyświetlacz na którym podawane są odległości czujników parkowania. Wywietrznik klimatyzacji z tyłu. Jest nawiew na nogi pasażerów można by pomyśleć jak w Passacie, że klima jest trzy strefowa. To tylko złudzenie bo na tył nie ma żadnego silnika który by podawał powietrze. Idzie ono grawitacyjnie...
~paweł
Sedan Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Jest ok, jedyny mankament to w po wyłączeniu auta na skrzyżowaniu (system start&stop) wyłącza się również klima/ogrzewanie. Przy postojach chwilowych się nie odczuwa, ale dłuższy postój np. na przejeździe kolejowym już jest odczuwalny - auto się nagrzewa/ochładza. Oczywiście można START&STOP wyłączyć, wtedy temat znika.
~brdg83
Sedan Facelifting 2.0 TDI 110KM 81kW
Klimy jeszcze nie miałem okazji testować, mam auto od miesiąca a jest luty:) Jednak nie jestem zachwycony ogrzewaniem. Potrzebuje sporo czasu, aby w kabinie zrobiło się ciepło (subiektywne wrażenie). NAtomiast nie tylko moje odczucie, to bardzo głośnia praca wiatraka i szum powietrza na pozycjach 3 i 4. Na poz 1 cicho, n 2 znośnie.
~Fryderyk B.
Sedan Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
Automat dwustrefowy świetnie się sprawdza. Można ustawić osobno warunki dla kierowcy i pasażera. Nie było, co prawda wielkiej zimy, ale silnik nagrzewa się niezwykle szybko, a więc i ogrzewanie bardzo dobrze się spisuje. W lecie klimatyzacja bardzo sie sprawdziła - dyskretnie i wystarczająco chłodno.
~Marek Architekt
Sedan Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
Zobaczymy jak będzie w zimie. Przewietrzanie jest niepewne - raz za dużo, raz za mało. Klimatyzacja nawet manualna radzi sobie bardzo dobrze nie mając przy tym odczuwalnego wpływu na moc silnika. Na razie dobrze.
~Paweł
Sedan Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Działa sprawnie. Przy zaparowanych szybach klima włącza się sama by je osuszyć. Fajnie ze nawiew jest również na tylną kanapę. Przez to auto szybciej się "aklimatyzuje" dla wszystkich podróżujących.
~marek_gransicki
Sedan Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
Co do ogrzewania, to trzeba się przyzwyczaić do sterowania. Wnętrze rozgrzewa się powoli (jakieś 5 minut). W zimie jest przy naszych mrozach dość sympatycznie, ale co będzie później trudno powiedzieć.
~Ole-ole
Sedan Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
Szybkie nagrzewanie i chłodzenie. Nie mogę się przyzwyczaić do braku tylnej wycieraczki po wielu latach jazdy kombi i hatchbackami. Parowanie tylnej szyby też czasami irytuje.
~Willi
Sedan Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
w aucie klimatyzacja działa dobrze i do ogrzewania tez nie mogę mieć zastrzeżeń. Może trochę za wolno zimą nagrzewa się wnętrze ale nie jest źle.
~Bart
Sedan Facelifting 2.0 TDI 110KM 81kW
Klimatyzacja manualna Climatic bardzo mało wydajna. W upalne dni musiała chodzić na Maxa plus kierunek nawiewów na twarz! Do tego mam czarny lakier. Fatalnie.
Volkswagen Jetta VI Sedan Facelifting