Ocena kierowcy - Volkswagen Jetta VI Sedan Facelifting

Przebieg: 1 tys. km
Okres użytkowania: niecały rok
Volkswagen Jetta VI Sedan Facelifting 1.2 TSI 105 KM 77 kW - Oceń swoje auto
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego:
Idealne auto na trasę dla rodziny 2+2. Ciche do 120 km/h. Bardzo praktyczne i intuicyjne. pojemny bagażnik (510 l). Bardzo dużo miejsca w środku. Na mały minus zawiasy w bagażniku wchodzące w przestrzeń bagażową.
Wrażenia
Silnik ekonomiczny i żwawy ale przy wyprzedzaniu brakuje mocy. Do 100km/h idealnie, powyżej każde wyprzedzanie trzeba przemyśleć.
biegi wchodzą gładko, na trasie 6 bieg obniża spalanie. przy 100km/h 2tys obrotów - przez co jest bardzo cicho.
Auto bardzo zwrotne. Dość sztywne zawieszenie.
Nie jest źle. Jak w wiekszości sedanów nie ma tylnej wycieraczki co trochę utrudnia widoczność przez tylna szybe.
Niemiecka funkcjonalość i ergonomia mnie przeraża. Wszystko jest na swoim miejscu i po godzinie jazdy masz wrażenie że samochód znasz od urodzenia.
Podgrzewana przednia szyba i klimatyzacja automatyczna - wszystko czego potrzeba.
Bardzo bużo miejsca z przodu i na nogi z tyłu. Jednak osoby wysokie (ja mam 185 cm) będą miały mało miesca na głowę z tyłu.
Do 120 km/h nie słychać silnika. Przy 140 jest już mało komfortowo.
Moje przebiegi: 75% trasa i 25% miasto (Warszawa). 5.3 uzyskałem na trasie+wyjazd z Warszawy 150 km ze średnią prędkością 70 km/h. 4,8 - to tylko trasa, prędkość średnia 65 km/h. 6.7 - po mieście, poza godzinami szczytu. Jeżdżę jak "emeryt", hamując silnikiem i stosując się do wskazań komputera. Spalanie wg komputera to -0.2 l/100km wg tego co jest przy dystrybutorze. Pomiary wg komutera: przy 80-100 km/h - 4.7l, 100-120 km/h 5,5 l, 140 km/h - 6,5l. Na ogół robię 900 km na 50l paliwa Pb98. Może latem będzie jeszcze lepiej. Jazda na oponach zimowych (205mm), na pokładzie 2+2 + lekki bagaż. Auto super oszczędne i dość żwawe.
Bardzo dobre wyposażenie w przystępnej cenie
Auto nowe więc brak.
j.w.

Zużycie paliwa 1.2 TSI 105KM 77kW [l/100km]

5,6

Minimalne średnie zużycie paliwa

5,3

Maksymalne średnie zużycie paliwa

6,7

Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe

Fabryczne średnie zużycie paliwa

5,1
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...