Lista ocen Volkswagen Lupo (82) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 126 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lupomanka
Hatchback 3d 1.0 50KM 37kW
kupiłam autko strasznie drogo ...a dołozyłam do niego jesczew iecej ...był strasznie zdezelownay ale niesty nie znałam sie na tym kompletnie razem z mim tata ..teraz jak bym spotkała tych ludzi co mi go sprzedali to bym im chyba .....:/ ehhhhh Sprzedawca autka powiedział mi ze wszytsko jets nowe i wymienione wiec nic dokłądac do auta nie bede musiała...po czym autko poszło na warsztat i okazało sie : brak hamulców z tyłu, skrzynia biegów do...
~Sławek
Hatchback 3d 1.7 SDI 60KM 44kW
Słabym punktem w moim egzemplarzu jest alternator, ale przypuszczam po obejrzeniu zdjęć internetowych aukcji że tak jest we wszystkich egzemplarzach przynajmniej SDI. źle umiejscowiony alternator jak przypuszczam zalewany jest w czasie opadów pyłem wodnym czy to z samego deszczu czy z kół jadących przed samochodem innych aut - zachodzi na zielono (tlenek miedzi ?) mam auto 6 lat i 3 razy naprawiałem (wymieniałem) oczywiście na używany...
~Zolw
Hatchback 3d 1.2 TDI 3L 61KM 45kW
Mam moje Lupo od dwoch lat. Przejechalem nim 49.000 km. Auto ma przejechane 191.000 km (zakladajac, ze to przebieg oryginalny, w co nie do konca chce mi sie wierzyc). W zasadzie zepsula sie tylko skrzynia biegow, dokladniej rzecz biorac: wysprzeglik i wybierak, czyli urzadzenie przelaczajace biegi. Koszt naprawy, ciut ponad 2000 zl. Duzo? Wydaje mi sie, ze tragedii nie ma. Wstawione czesci sa oryginalne i nowe, kupione w serwisie VW. Powinny...
~Lupo_WZY
Hatchback 3d 1.6 i 16V GTI 125KM 92kW
Najsłabszym elementem auta jest skrzynia, zwłaszcza w wersji 6b. Często padają w niej sychronizatory i trzeba podjąć kosztowną naprawę. Silnik jest pochodną motoru 1.4 w którym tłoki wykonane z kiepskiego materiału się przycierały i auto pracowało jak diesel. W wersji 1.6 nie ma tego objawu. Rozrząd na pasku, wymiana co 120 tys., ale ze względu na osiągi auta chyba warto skrócić interwał. Olej 5W30 co 10 tys.
~macrin@poczta.onet.pl
Hatchback 3d 1.7 SDI 60KM 44kW
Przy przebiegu 140tys ma prawo coś sie zepsuć. Uszczelnienie pompy wtryskowej paliwa 400zł. Pojawia sie lekkie zapocenie w okolicy skrzyni, ale pozatym super stan wygląda i jeżdzi jak nowy mimo 6 lat. Całkowity brak korozji i widocznego zużycia. Mimo dużego przebiegu i syntetycznego oleju nie bierze ani kropli. Może dlatego że z niemiec.
~y
Hatchback 3d 1.2 TDI 3L 61KM 45kW
Tak jak mówiłem wcześniej skrzynia, uszczelka pod głowicą, uszczelka pod turbiną. Dodam że przy mrozie ok. -10 stopni ręczny zamarzł. Dało się go spuścić, nic nie pokazywało na komputerze że jest zaciągnięty czy coś, a później całe bębny do wymiany, dlatego nie polecam zaciągać ręczny na mrozie.
~TREVOR
Hatchback 3d 1.0 50KM 37kW
JAK NADMIENIŁEM WCZEŚNIEJ - NIE MIAŁEM POWAŻNIEJSZYCH USTEREK JAK DOTĄD I MYŚLĘ , ŻE POD WZGLĘDEM NIEZAWODNOŚCI JEST TO BARDZO UDANY SAMOCHÓD - PRZYNAJMNIEJ MÓJ . NIE WIEM JAK U INNYCH, ALE W ZASADZIE TEN SAMOCHÓW NIE JEST NASZPIKOWANY ELEKTRONIKĄ ZATEM EW. NAPRAWY NIE BĘDĄ UCIĄŻLIWE.
~Damiano
Hatchback 3d 1.2 TDI 3L 61KM 45kW
W lupo zawodzi skrzynia. 3 tygodnie po zakupie pękła jakaś łapa w skrzyni biegów i musiała podjechac laweta. Mechanik zespawał i od tamtej pory jest ok. Ostatnio zauważyłem wycieki ze skrzyni biegów prawdopodobnie spod zimeringa. Byłem u mechanika podobno to norma u VW ale trzeba naprawić.
~Pablo
Hatchback 3d 1.4 TDI 75KM 55kW
układ elektryczny w el szybach który lubi sie psuc, z czasem równiez wyrabiją sie przełączniki, dosc czesto psuje sie czujnik swiateł cofania w skrzyni biegów, trzeba dbac o regulacje drzwi co jakis czas bo czasem ciezko sie otwierają (wada pojazdów 3 dzwiowych)
Dziennik kosztów dla Volkswagen Lupo
7,1
~pioset@orange.pl
Hatchback 3d 1.0 50KM 37kW
Jak na 1 rok jazdy nie musiałem jeszcze wymieniać nic poza linką zmiany biegów (usterka typowa przy określonym przebiegu). zrobiłem już ponad 18 tysięcy km i jak dotąd zaliczyłem okresową wymianę płynów i filtrów. No i teraz czeka mnie łożysko.