Lista ocen Volkswagen Lupo (98) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 102 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zolw
Volkswagen Lupo
Skrzynia semi-automatic, czy raczej manualna z przystawka zmieniajaca biegi, za leniwego kierowce. Swietne rozwiazanie, ale ma tez pewne mankamenty. Biegi zmienia troche zbyt wolno, ale mozna sie przyzwyczaic. Czasami troche szarpie podczas zmiany biegu. Psuje sie praktycznie bez ostrzezenia, a wtedy tylko laweta i do mechanika i to takiego co potrafi to cudo naprawic (nie polecam grzebac samemu, ani stawiac do sasiada Jozka z parteru)....
Volkswagen Lupo
Kupiłem Lupo z małym defektem tzn podczas zmiany biegu z czwartego na piąty było słychać dziwne stuknięcie,na forum Lupo znalazłem chłopaka z Tucholi umówiłem sie telefonicznie no i sobie zrobiłem wycieczkę która okazała sie strzałem w dziesiątkę,chłopak wymienił łożysko i tryb piątego biegu oraz zużyty simering który się przyczynił do mojej awarii,skrzynie zalał nowym olejem zainkasował 900zł i pożyczył szerokiej drogi,do dziś chodzi jak...
Volkswagen Lupo
Skrzynia jest ok. W mieście idealna. Krótka jedynka, krótka dwójka, na trójce można wszystko. W trasie brakuje szóstego biegu. Mechanicy odradzali kupno Lupo w automatycznej skrzyni biegów (silniki 3L i FSi). Jak na Manualną to nie miałem problemów poza zużyciem linki zmiany biegów (przy 140 tys przebiegu) co jest uciążliwe bo nie produkują zamienników i w serwisie wyniosło mnie to 280 zł (gdzie dobry zamiennik do polo kosztuje 45 zł)

Usterki Volkswagen Lupo

Volkswagen Lupo – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

2,0
~seagal
Volkswagen Lupo
Zmiana biegów przypomina wciskanie się na ostatniego do zatłoczonego autobusu w godzinach szczytu. Elementy wybieraka skrzyni biegów są słabej jakości i ulegają zużyciu, na szczęście ich wymiana jest banalnie prosta i w dodatku tania, ale zanim to zrobimy, szukamy biegów jak wiatru w polu (sam jadąc autem po zakupie chcąc zredukować na trójkę wrzuciłem jedynkę, potem się przyzwyczaiłem).
~Artur
Hatchback 3d 1.7 SDI 60KM 44kW
Volkswagen Lupo
Jak kupiłem auto to odrazu na warsztat czy nie cieknie no i sie lekko pociło przy wybieraku, wymiana zimeringu i wymiana oleju i rewelacja, biegi wchodzą super i bez żadnych zgrzytow itp. Te skrzynie padają tylko i włacznie dlatego że własnie wybierak cieknie i olej ubywa ze skrzyni i zacierają się tryby i biegi nie wchodzą lub wypadają.
~herbu
Volkswagen Lupo
Mało precyzyjna. Pierwszy i drugi bieg wchodzą nieco opornie, za to reszta idealnie. Przełożenia bardzo krótkie - spokojnie można ruszać z 2 biegu, a przy 50 km/h jechać już na 5 biegu i auto wcale się nie męczy. Za to powyżej 90 km/h robi się już głośno, obroty są wysokie. Ale coś za coś - w końcu to auto do miasta, nie w trasy.
~Siergiej
Volkswagen Lupo
Tiptronic - niestety nie do konca dopracowany. Nie jest to automat jak sie niektorym wydaje, a manual z automatyczna zmiana biegow. Przy zmianie z 1 na 2 auto dosc szarpie. Niestety sam czas zmiany biegow tez pozostawia wiele do zyczenia, od 1,5 nawet do 2 sekund. Czasem to zbyt dlugo...
~cOLLINS
Volkswagen Lupo
OLEJU W TYM PUŁ ATOMACIE NIE WYMIENIAŁEMALE OLEJU W TYM POL AUTOMACIE NIE WYMIENIAŁEM ALE STOSUJE DODATEK DO SKRZYN I ZALEWAM 100ML WYZEJ POZOMU TO JEST WAZNE ZAM PRACUJE W SERWISIE NIE OSZCZEDZAM JEZDZĄ TYM AUTEM RUWNIEZ KLIJECI A CO CIEKAWE CO KTURYS CHCE JE KUPIĆ
~Przemo
Volkswagen Lupo
regularna wymiana oleju (co dwa lata lub sto tys. km) Po siedmiu latach wymiana akumulatora cisnienia pompy elektrochydrauliki (z powodu ubytku gazu-azotu. Taki przewidziano czas eksploatacji-niezaleznie od przebiegu). Regularna wymiana plynu-tylko fabryczny G002
Hatchback 3d 1.7 SDI 60KM 44kW
Volkswagen Lupo
Jest nieźle, dość precyzyjna, chodzi gładko. Natomiast żadko, ale czasem wydaje sie że bieg już wskoczył, a tak nie jest i trzeba docisnąć lewarek, ale może to kwestia regulacji. Pare razy pomyliłem 1ke z 3ka bo są blisko siebie ale i tak można spoko ruszać z 3. hehehe