Lista ocen Volkswagen Lupo 1.0 50KM 37kW 1998-2005 (35) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 41 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pioset@orange.pl
Hatchback 3d 1.0 50KM 37kW
Skrzynia jest ok. W mieście idealna. Krótka jedynka, krótka dwójka, na trójce można wszystko. W trasie brakuje szóstego biegu. Mechanicy odradzali kupno Lupo w automatycznej skrzyni biegów (silniki 3L i FSi). Jak na Manualną to nie miałem problemów poza zużyciem linki zmiany biegów (przy 140 tys przebiegu) co jest uciążliwe bo nie produkują zamienników i w serwisie wyniosło mnie to 280 zł (gdzie dobry zamiennik do polo kosztuje 45 zł)
~seagal
Hatchback 3d 1.0 50KM 37kW
Zmiana biegów przypomina wciskanie się na ostatniego do zatłoczonego autobusu w godzinach szczytu. Elementy wybieraka skrzyni biegów są słabej jakości i ulegają zużyciu, na szczęście ich wymiana jest banalnie prosta i w dodatku tania, ale zanim to zrobimy, szukamy biegów jak wiatru w polu (sam jadąc autem po zakupie chcąc zredukować na trójkę wrzuciłem jedynkę, potem się przyzwyczaiłem).
~herbu
Hatchback 3d 1.0 50KM 37kW
Mało precyzyjna. Pierwszy i drugi bieg wchodzą nieco opornie, za to reszta idealnie. Przełożenia bardzo krótkie - spokojnie można ruszać z 2 biegu, a przy 50 km/h jechać już na 5 biegu i auto wcale się nie męczy. Za to powyżej 90 km/h robi się już głośno, obroty są wysokie. Ale coś za coś - w końcu to auto do miasta, nie w trasy.
~Adam
Hatchback 3d 1.0 50KM 37kW
Bardzo dobra, chodzi naprawdę przyjemnie, a lewarek ma długi skok. Niestety na trasie przełożenia są za krótkie, od 90 km/h jedzie się naprawdę głośno i na wysokich obrotach, chociaż na trasach "okołomiejskich" nawet przy 80 km/h jest komfortowo.
~Robert
Hatchback 3d 1.0 50KM 37kW
Skrzynia źle dobrana, stanowczo za krótka. Choć, przy ostrym starcie, kręcąc do 5000RPM da się szybko wystartować, jedynka się kończy przy 30KMh. Maksymalna prędkość to ~155kmh, przy 5,5 tys. obrotów, wyżej się nie wkręci.
~Lupomanka
Hatchback 3d 1.0 50KM 37kW
skrzynia biegów ....jak to skrzynia biegów dobra do czasu az sie nei zepsóje...mi sie ostatnio popsóła ale naszczescie posłży tyko linki skrzyni biegów...ufffffff
~Pio
Hatchback 3d 1.0 50KM 37kW
Przelozenia dobrane odpowiednio do wielkosci silnika. Piaty bieg typowy na spokojna jazde na trasie. Przy ok. 120 000 km piaty bieg odmowil posluszenstwa.
~Ptrrk
Hatchback 3d 1.0 50KM 37kW
Dziala topornie.. ciezko i czasami biegi wchodza jakby ktos rozsypal w skrzyni biegow kilka gwozdzi. Pomimo tego nie ma tragedii.
~vighter
Hatchback 3d 1.0 50KM 37kW
Czasami ma problemy z wskoczeniem na inny bieg. Wtedy noga ze sprzęgła i kolejna próba, można się przyzwyczaić.
~lukszalony
Hatchback 3d 1.0 50KM 37kW
Krótki 5 bieg sprawia, że na trasie silnik pracuje na bardzo wysokich obrotach. Samo działanie skrzyni - OK