Lista ocen Volkswagen Lupo 1.2 TDI 3L 61KM 45kW 1999-2005 (15) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zolw
Hatchback 3d 1.2 TDI 3L 61KM 45kW
Mam moje Lupo od dwoch lat. Przejechalem nim 49.000 km. Auto ma przejechane 191.000 km (zakladajac, ze to przebieg oryginalny, w co nie do konca chce mi sie wierzyc). W zasadzie zepsula sie tylko skrzynia biegow, dokladniej rzecz biorac: wysprzeglik i wybierak, czyli urzadzenie przelaczajace biegi. Koszt naprawy, ciut ponad 2000 zl. Duzo? Wydaje mi sie, ze tragedii nie ma. Wstawione czesci sa oryginalne i nowe, kupione w serwisie VW. Powinny...
~y
Hatchback 3d 1.2 TDI 3L 61KM 45kW
Tak jak mówiłem wcześniej skrzynia, uszczelka pod głowicą, uszczelka pod turbiną. Dodam że przy mrozie ok. -10 stopni ręczny zamarzł. Dało się go spuścić, nic nie pokazywało na komputerze że jest zaciągnięty czy coś, a później całe bębny do wymiany, dlatego nie polecam zaciągać ręczny na mrozie.
~Damiano
Hatchback 3d 1.2 TDI 3L 61KM 45kW
W lupo zawodzi skrzynia. 3 tygodnie po zakupie pękła jakaś łapa w skrzyni biegów i musiała podjechac laweta. Mechanik zespawał i od tamtej pory jest ok. Ostatnio zauważyłem wycieki ze skrzyni biegów prawdopodobnie spod zimeringa. Byłem u mechanika podobno to norma u VW ale trzeba naprawić.
~bimarket@wp.pl
Hatchback 3d 1.2 TDI 3L 61KM 45kW
jak się uporasz z hydraulicznym mechanizmem sterowania biegami w skrzyni (słaba żywotność aluminiowych elementów zastosowanych oryginalnie - lepiej zastąpić je dorobionymi przez fachowców ze stali nierdzewnej)to sama skrzynia jest b. trwała;
~xil11@tlen.pl
Hatchback 3d 1.2 TDI 3L 61KM 45kW
Co niektórzy narzekają na skrzynie tip tronik ale awarie są winą kierowcy przy tej skrzyni trzeba odwiedzić serwis VW co 30000 tyś i skalibrować skrzynię z wybierakiem i komputerem i wszystko gra mi się nic nie psuje pozdrawiam maniaków lupo.
~cOLLINS
Hatchback 3d 1.2 TDI 3L 61KM 45kW
DZWIGENKI SKRZYNI RZZ NA30 TYŚ REGULACJA SPRZEGŁA CZYLI LINKI TARCZE CHAMULCOWE KLOCKI CO70 TYŚ PILNOWAĆ PASKA ROZRZĄDU I 180 KM NA H OLECI ZUZYJE DO5 LITROW PALIWA NAWET PRZ DREWNIANEJ NODZW POZDRAWIAM.
~Siergiej
Hatchback 3d 1.2 TDI 3L 61KM 45kW
Rozregulowane sprzeglo, zdarza sie to w tiptronicach po niewielkim uderzeniu w slupek (nawet nie wypadku). Wgranie nowego softa + kalibracja w VW 300 zl.
~Kapitan_Nemo
Hatchback 3d 1.2 TDI 3L 61KM 45kW
Hmmm... dwa miechy temu wąż od intercoolera zrobił się nieszczelny, wymienili w ASO za 200 zł.
~b.filip.78@wp.pl
Hatchback 3d 1.2 TDI 3L 61KM 45kW
przy 80000km cyciekl plyn chydrauliczny i wybierak zmasakrowal skrzynie biegow 2500pln 100000 turbina 1000pln
~Andrzej
Hatchback 3d 1.2 TDI 3L 61KM 45kW
Uszkodzone kilka razy zawieszenie, ale to wina polskich dróg, poza tym nic.