Lista ocen Volkswagen Lupo 1.2 TDI 3L 61KM 45kW 1999-2005 (18) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zolw
Hatchback 3d 1.2 TDI 3L 61KM 45kW
Skrzynia semi-automatic, czy raczej manualna z przystawka zmieniajaca biegi, za leniwego kierowce. Swietne rozwiazanie, ale ma tez pewne mankamenty. Biegi zmienia troche zbyt wolno, ale mozna sie przyzwyczaic. Czasami troche szarpie podczas zmiany biegu. Psuje sie praktycznie bez ostrzezenia, a wtedy tylko laweta i do mechanika i to takiego co potrafi to cudo naprawic (nie polecam grzebac samemu, ani stawiac do sasiada Jozka z parteru)....
~wasyli@poczta.fm
Hatchback 3d 1.2 TDI 3L 61KM 45kW
Kupiłem Lupo z małym defektem tzn podczas zmiany biegu z czwartego na piąty było słychać dziwne stuknięcie,na forum Lupo znalazłem chłopaka z Tucholi umówiłem sie telefonicznie no i sobie zrobiłem wycieczkę która okazała sie strzałem w dziesiątkę,chłopak wymienił łożysko i tryb piątego biegu oraz zużyty simering który się przyczynił do mojej awarii,skrzynie zalał nowym olejem zainkasował 900zł i pożyczył szerokiej drogi,do dziś chodzi jak...
~Siergiej
Hatchback 3d 1.2 TDI 3L 61KM 45kW
Tiptronic - niestety nie do konca dopracowany. Nie jest to automat jak sie niektorym wydaje, a manual z automatyczna zmiana biegow. Przy zmianie z 1 na 2 auto dosc szarpie. Niestety sam czas zmiany biegow tez pozostawia wiele do zyczenia, od 1,5 nawet do 2 sekund. Czasem to zbyt dlugo...
~y
Hatchback 3d 1.2 TDI 3L 61KM 45kW
Skrzynia ma lekkie zamulenia jeśli chcemy szybko zredukować (typowe przy pół automacie). Skrzynia przy 230 tys skrzynia była do wymiany, raz na 2 lata może wodzik się odłączyć i będą pierwsze 2 biegi a na 3auto gaśnie (jest możliwość przełączenia na sekwencyjną).
~cOLLINS
Hatchback 3d 1.2 TDI 3L 61KM 45kW
OLEJU W TYM PUŁ ATOMACIE NIE WYMIENIAŁEMALE OLEJU W TYM POL AUTOMACIE NIE WYMIENIAŁEM ALE STOSUJE DODATEK DO SKRZYN I ZALEWAM 100ML WYZEJ POZOMU TO JEST WAZNE ZAM PRACUJE W SERWISIE NIE OSZCZEDZAM JEZDZĄ TYM AUTEM RUWNIEZ KLIJECI A CO CIEKAWE CO KTURYS CHCE JE KUPIĆ
~Przemo
Hatchback 3d 1.2 TDI 3L 61KM 45kW
regularna wymiana oleju (co dwa lata lub sto tys. km) Po siedmiu latach wymiana akumulatora cisnienia pompy elektrochydrauliki (z powodu ubytku gazu-azotu. Taki przewidziano czas eksploatacji-niezaleznie od przebiegu). Regularna wymiana plynu-tylko fabryczny G002
~fazol
Hatchback 3d 1.2 TDI 3L 61KM 45kW
Jeżeli uzywacie umiejetnie i pilnujecie oleju chodzi długie lata... Automatem z tiptronikiem trzeba wiedzieć kiedy zmieniać biegi przy jakich obrotacha nie dusic gaz do oporu jak w gokartach zmieniac poniżej 3 tys tak aby niepoczuc szarpnięcia
~Damiano
Hatchback 3d 1.2 TDI 3L 61KM 45kW
Wszystko było by dobrze gdyby nie te sporadyczne szarpniecia przy zmianie pierwszego biegu na drugi i wolna jak dla mnie sama zmiana. Ale ogólnie jazda automatem z możliwoscią ręcznej zmiany biegów to duży komfort.
~mrcrazy
Hatchback 3d 1.2 TDI 3L 61KM 45kW
Tu nie mogę się przyczepić. Sprawiający problemy automat w moim egzemplarzu został zastąpiony skrzynią manualną, która nie sprawiała żadnych problemów.
~Adrian
Hatchback 3d 1.2 TDI 3L 61KM 45kW
Jeden z większych mankamentów tej wersji, mało osób znających się na tych skrzyniach utrudnia naprawy bądź kalibracje