Ocena kierowcy - Volkswagen Lupo

pliz, 14 lat temu
Silnik 1.7 SDI 60KM 44kW
Rok produkcji 1998
Volkswagen Lupo 1.7 SDI 60KM 44kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń, układ jezdny i elektryka, która chyba jako jedyna nie dała mi się we znaki przez cały okres użytkowania.
Silnik : pompa wtryskowa, wtryski
Samochód kupiłem bo chciałem ładny, ekonomiczny i niezawodny samochód. Po blisko roku zostało mi tylko to pierwsze. Samochód przykuwa wzrok i wciąż mi się podoba, ale ani nie jest ekonomiczny, ani tym bardziej niezawodny. Wręcz przeciwnie. Pali jak flagowy silnik 1,9 TDI, przy zdecydowanie gorszych osiągach, a na dodatek ciągle się coś psuje. Może rzeczywiście nie najlepiej kupiłem, ale mimo wszystko częstotliwość znajdywania nowych usterek jest conajmniej podejrzana.
Samochód chodzi nierówno, a osiągi to jakaś pomyłka. 60KM w tak małej budzie to za mało. Do codziennej jazdy po mieście jest ok, ale jazda na trasie jest bardzo utrudniona.
Wszystkie biegi (oprócz wstecznego) wchodzą bardzo lekko. Tylko miałem wrażenie, że piątka nastawiona jest na ekonomiczną jazdę, przez co brakowało na tym biegu przyspieszenia i bardzo trudno się wyprzedzało.
Bez zastrzeżeń. Układ jezdny odpowiedni do osiągów i gabarytów samochodu.
W lusterkach wszystko widać, z przodu nieznacznie przeszkadzają słupki przedniej szyby, oglądając się za siebie łatwo można parkować. Bez zastrzeżeń, bez rewelacji.
Słaba jakość. Wiele plastikowych elementów trzeszczało, niektóre niepasowały, inne ciągle odchodziły. Przynajmniej wszystko jest na miejscu i intuicyjnie wiadomo do czego służy.
Ogrzewanie rewelacja. Znacznie gorzej z chłodzeniem. Bez klimatyzacji sama wentylacja nie daje rady.
Z przodu wygodnie i bez zastrzeżeń. Natomiast pasażerowie z tyłu nie wytrzymaliby dłuższej podróży. Bagażnik nadaje się tylko na zakupy, lub niewielki bagaż.
W samochodzie jest bardzo głośno. Silnik hałasuje, a wyższe obroty są nie do wytrzymania. Nawet podgłośnione radio nie daje skutku. Na dodatek ciągle coś trzeszczy. Koszmar jak na samochód w takim roczniku oraz na cene w swojej klasie.
Przereklamowana. Kupowałem go by mniej płacić za paliwo, a prawda jest taka, że pali więcej niż zwykły 1,9 TDI Volkswagena przy takiej samej jeździe.
Nie warty swej ceny. Ładny i orginalny, ale biorąc pod uwagę jego wady to zdecyowanie cena za ten samochód powinna spaść.
Ciągle się coś psuje. Wymieniałem uchwyty szyby elektrycznej, wycieraczki, zaciski do elementów tapicerki, czujnik ABS. Urwała się linka od składania siedzenia, rozłaczył się przewód dostarczający do tylnej szyby płyn od spryskiwaczy, zatkał się tylni spryskiwacz, pękła membrana orgnialnego głośnika, przestał działać zamek w tylnich drzwiach, szyba elektryczna się zacinała, antena ciągle gubiła zasięg, progi drzwi wyrwały sie i przestały hamować drzwi przy otwieraniu. W wyniku napraw, często pękały jakieś uchwyty plastików.
Mój egzemplarz w wyniku użytkowania miał do wymiany pompe wtryskową, jeden wtrysk, amortyzator, alternator, pasek klinowy, kolumne kierownicy, a mimo wszystko miałem jeszcze jakieś wycieki z silnika. Paranoja.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 SDI 60KM 44kW [l/100km]

5,2