Ocena kierowcy - Volkswagen New Beetle Hatchback

Grzegorz, 18 lat temu
Rok produkcji 2000
Volkswagen New Beetle Hatchback 2.0 115KM 85kW od 1998 - Oceń swoje auto
Jezeli ktos chce kupic auto rodzinne, niestety musze beetla odradzic, malo miejsca z tylu i maly bagaznik. Natomist dla wszystkich singli jest to wspanialy samochod za ktorym sie wszyscy ogladaja. Wyglada super i nie jest wcale "pedalskim autem". Dla poprawienia efektu polecam kola 16- lub 17-to calowe
Silnik bardzo elastyczny, przy wyprzedzaniu na trasie nie trzeba redukowac na 4-ke. Niestety wysoko ´kreci´ przy 140km/h ma okolo 4500 obrotow.
Bardzo precyzyjna, tylkozima troszke mocniej trzeba wkladac biegi
Troszke za twardy jak na polskie drogi, ale za to bardzo stabilny na zakretach. To nie auto jest winne,ze mamyw kraju tak dziurawe drogi.
Do przodu rewelacja, tyl niestety ograniczona przez duze zaglowki i szeroki pas C
Super, po warunkiem ze nie jest sie palaczem, odradzam wyrzucania petow przez okno, laduja na tylnim siedzeniu.
Dobrze jak ma sie klime na lato i podgrzewane siedzenia na zime. (ja mam)
Przod- nawet wysokie kobiety w kapeluszu siedza wygodnie. Tyl- polecam tylko dzieciom
Dobrze, choc na trasie powyzej 120-tu jest moim zdaniem za glosno.
Miasto 10litrow, Trasa 8-9litrow. Ceny na poziomie VW, bardzo duzo czesci od Golfa 4 pasuje. Np. dywaniki. Pozatym duza dostepnosc podrobek
Swoje auto kupilem w Niemczech, oferta nie jest zbyt duza, za to mozna trafic na model z bardzo malym przebiegiem ( 30-50tys. km) za cene Golfa 4 lub taniej. Nie polecam modelu 1,6, jest po prostu za slaby. Auto wazy 1,3tony.
Denerwuje mnie glosne zamykanie centralnego zamka + Klapa bagaznika. Zeby ja zamknac, trzeba trzasnac, zeby otworzyc, trzeba biec od odrzwi kierowcy, zeby zdazyc przed zadzialaniem blokady. Pozatym zadnych problemow.
Poprostu VW, niezawodny w kazdych warunkach.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

10,5