Lista ocen Volkswagen Passat CC (51) - Silnik

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dj_trax@onet.pl
Coupe 2.0 TDI-CR DPF 170KM 125kW
Dość intensywnie go eksploatuję - w sensie ilości przejeżdżanych kilometrów, ale auto sprawuje się bez zarzutów. Nie było nawet najdrobniejszej usterki - kompletnie nic. Zużycie oleju - śladowe, elastyczność i prędkości rewelacyjne, silnik chodzi świetnie i cicho, zwieszenie DCC rewelacja - na autostradzie w trybie sport trzyma się jak przyklejony - pamiętam gdzieś w Bawarii ostry łuk na autostradzie na jakimś wiadukcie - miałem prawie 220...
~Sebastian
Coupe 3.6 V6 300KM 221kW
Na początku obawiałem się tego silnika ze względu na koszty utrzymania i ewentualne usterki. Teraz mogę śmiało powiedzieć, że jest on praktycznie bezobsługowy. Ważne jak w każdym aucie jest terminowąa wymiana oleju wraz z filtrami. Jak dla mnie wielkim plusem jest brak turbo i to, że rozrząd jest na łańcuchu. Dzięki temu odchodzą już ewentualne drogie usterki tych podzespołów. Moc silnika fantastyczna. Bardzo dynamiczne auto. W połączeniu z...
~artur z torunia
Coupe 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
silnik 140 konny seryjnie jest trochę ospały przy niskich obrotach , pomogło założenia boksa za 200 zł i sportowego filtra powietrza , nie zwiększyło to znacząco ilości koni , ale przesuną moment obrotowy w dolny zakres obrotów - auto odzyskało wigor - start z pod świateł to przyjemność . silnik jest bardzo oszczędny ale brakuje mu mocy powyżej 160 km/h w porównaniu do benzynowych motorów .
~Damian D.
Coupe 2.0 TDI-CR DPF 170KM 125kW
Co tu dużo mówić, nowa jednostka wysokoprężna VW z CR, posiada o wiele wyższą kulturę pracy niż wcześniejsza z PD i rozwija moc bardzo równomiernie. Zadziwiająco ochoczo się kręci, uwielbia wysokie obroty, zupełnie jak nie Diesel! Jest też CICHY! Zawsze byłem przeciwnikiem Diesli, do teraz. Ma potężną siłę ciągu, wysokie, autostradowe prędkości osiąga w okamgnieniu, a wyprzedzanie to czysta przyjemność.
~Kruchy_Tom
Coupe 1.8 TSI 160KM 118kW
Dzięki zastosowaniu kompresora oraz turbo vw uzyskał dość wysoki a zarazem wypłaszczony moment obrotowy, dzięki czemu ta niewielka jednostka naprawdę sprawnie rusza ten samochód. Silnik działa cicho i ma przyjemny dźwięk powyżej 4 500 obrotów. Jeździłem również 2.0 tdi 143km i stwierdzam że najmniejsza benzyna sprawdza się w tym samochodzie zdecydowanie lepiej.
~Marcin Poznań
Coupe 1.8 TSI 160KM 118kW
Jednostka napędowa wymaga przyzwyczajenia, jest naprawdę dynamiczna, ale należy się do niej przyzwyczaić, w niczym nie przypomina vw 1,8T 20V, czy też silnika turbo saab-a. Jednak po kilku dniach jazdy można już wyczuć pazur. Jak na 160KM i 1,8 litra - klasa sama w sobie, 8s do 100km/h i ponad 220 km/h, zawsze chętnie i cicho. ODRADZAM DIESLE ZE WZGLĘDU NA AWARIE.
~PeterX
Coupe 2.0 TSI 200KM 147kW
Super, brzmi trochę jak pięciocylindrówka volvo czy audi, nigdy nie jest głośny. Dane podają, że moment rozpoczyna się od 1750 obr./min - to nieprawda, samochód zaczyna \"rwać\" przy 2200, ale jak na benzyniaka to i tak rewelka, poprostu wgniata w fotel, moment trwa jednostajnie aż do 5000 obrotów, diesle o podobnej pojemności znikają za tylną szybą od startu
~Urzeczony
Coupe 1.8 TSI 160KM 118kW
Wysoka kultura pracy i bardzo duża elastyczność. Jak trzeba można pojechać i 220 km/h (Niemcy) i ruszyć z krzyżowania zostawiając większość z tyłu. Do tego relatywnie niskie zużycie benzyny (średnio 8,5 l/100 km) sprawia, że to po ruszeniu autem jedna z najbardziej pozytywnie zaskakujących niespodzianek.
~Passat CC
Coupe 2.0 TSI 200KM 147kW
Swietny silnik. To moje pierwsze turbo i po niezbyt ciekawej jezdzie testowej mazda Cx 7 2.3 turbo mialem wrazenie, ze nie znajde dobrego silnika doladowanego. Samochod zbiera sie od samego dolu. Przy niewielkim obciazeniu spala bardzo male ilosci paliwa. Super
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat CC
6,2
9,1
~Janek
Coupe 2.0 TSI 200KM 147kW
Silnik dobrze przyśpiesza już od dolnego zakresu obrotów i daje dużo frajdy przy wyprzedzaniu i jeździe autostradowej. Jeśli chodzi o awaryjność to dużo powiedzieć nie mogę bo najechane mam dopiero 95 tyś, ale jak narazie nie sprawia kłopotów.