Lista ocen Volkswagen Passat CC (48) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dj_trax@onet.pl
Coupe 2.0 TDI-CR DPF 170KM 125kW
Wprawdzie automat DSG ma swoje zalety - miałem go w jednym z normalnych Passatów, to dla mnie manual się sprawdza. Wybrałem go celowo, bo i tak jeżdżę głównie na autostradach, choć jak stoję w korku w mieście to faktycznie może być uciążliwe. Choć ci co twierdzą, że przy tej mocy i momencie nie da się sprawnie ruszać z manualną skrzynią, uważam że są w błędzie - kwestia wprawy - mnie zgasł chyba tylko 2 razy:), a i szarpnęło może z 2:)
~artur z torunia
Coupe 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
DSG 6 biegowa jest skrzynią z mokrymi sprzęgłami jej trwałość jest bardo dobra ale należy bezwzględnie trzymać się interwałów wymiany oleju i polecam tę czynność robić w ASO ( olej zakupić samemu ) moja uwaga - po przełączeniu w tryb manualny czas redukcji na niższy bieg jest jakby za długi , a na sporcie powinna szybciej reagować na manewrowanie pedałem gazu .
~moniek
Coupe 1.8 TSI 160KM 118kW
Skrzynia dsg7. Prawda jest że spalanie jest z nią niższe. Zmienia biegi przepięknie, dopóki jest nowa. Potem zaczynają pojawiać się szarpnięcia głównie występujące z 2 na 3. Od razu do serwisu, póki gwarancja i kazać wymienić dwumase i soft. Będą chcieli zbyć, dlatego trzeba się kłócić, albo pojechac do Niemiec - zrobią to od razu. tak czy inaczej gorąco polecam.
~arturjasion
Coupe 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
DSG szybki i precyzyjny ale ... ręczna zmiana to jakieś nieporozumienie przy redukcji na niższy bieg skrzynia myśli za długo lepiej już pozostać w trybie automatycznym. tryb sport pozostawia też do życzenia bo nie różnicuje stylu jazdy i zawsze kręci wysoko . Brakuje kicdowna . ja po prostu zrzucam na sport a potem z powrotem na D i jest OK
~Damian D.
Coupe 2.0 TDI-CR DPF 170KM 125kW
Zamówiłem manualną skrzynię biegów, zamiast DSG. Pomimo tego, że z Dieslem jednak trzeba się nawachlować podczas dynamicznej jazdy po mieście, to jednak TEN manual działa znakomicie. Biegi wchodzą niezwykle lekko i płynnie. gdyby nie istnienie DSG z miejsca dałbym \"5\".
~Janek
Coupe 2.0 TSI 200KM 147kW
Skrzynia DSG bardzo dobrze współpracuje z tym silnikiem, zmiana biegów jest ekspresowa i gładka. W trybie "manualnym" daje dużo frajdy. Jedyne co może być problematyczne to dosyć droga zmiana oleju, która jest ważna dla żywotności skrzyni.
~Apollo
Coupe 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
DSG 6-biegowa to prawdziwa rewelacja. Samochód jest dynamiczny i w dodatku oszczędny w \"połykaniu\" paliwa. To co przeczytałem przed zakupem tego auta o skrzyni biegów i zużyciu paliwa sprawdza się i nie jest to tylko chwyt reklamowy.
~Sebastian
Coupe 3.6 V6 300KM 221kW
Kto zna skrzynię dsg ten wie na co ją stać. Ważna wymiana oleju z filtrem co 60 tyś. kilometrów. Skrzynia zmienia biegi bardzo płynnie. Bardzo szybko reaguje na wciśnięcie pedału gazu. Kick downy w tym aucie to czysta przyjemność.
~Passat CC
Coupe 2.0 TSI 200KM 147kW
Najlepsza skrzynia jaka przyszlo mi obslugiwac do tej pory, no moze poza CVT ale to inna bajka. Zmiana biegow prawie niezauwazalna. Dla znudzonych jest tryb manualny, uzywam do hamowania silnikiem-jednym slowem DSG!
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat CC
6,2
9,1
~Marcin Poznań
Coupe 1.8 TSI 160KM 118kW
Wszystkie biegi wchodzą jak w limuzynie. Tylko to nie jest do końca limuzyna, zbyt długi skok dźwigni zmiany biegów nie pasuje do cc. Niesportowo, niefajnie, jednak przy spokojnej jeździe jest OK.