Lista ocen Volkswagen Passat B3 Kombi (206) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 209 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kabee
Kombi 1.8 90KM 66kW
Zawieszenie dość twarde, dzięki czemu auto na oponach z niskim profilem (195/50R15) prowadzi się na dobrej drodze rewelacyjnie. Na dziurawych drogach osoby posiadające plomby w zębach muszą trzymać zamknięte usta aby ich nie zgubić :) . Dość duży rozstaw osi sprawia że po nierównych nawierzchniach jeździ się dość dobrze mimo twardego zawieszenia. Na oponach zimowych (185/70R14) komfort podróżowania jest dużo wyższy, ale kosztem trzymania się...
~Janek P.
Kombi 1.6 75KM 55kW
Dwa razy wymieniałem amortyzatory, wachacze, osłony, i inne elementy zawieszenia, ale koszt napraw był znikomy. Samochód prowadzi sie bardzo dobrze, lubię szybko jeżdzić, prędkość przy 150 km. na godz. nie stanowi Zadnego problemu, auto doskonale trzyma się drogi, pewnie wchodzi w zakręty. Jeszcze teraz na gazie wyciągam 165 km/godz. (najbardziej przyjemnie jedzie się jednak przy prędkości ok. 140 km/godz.). Nic nie stuka, nie puka, nie...
~www
Kombi 2.0 115KM 85kW
Jeżdziłem lepszymi autami ale nie będe wymieniał marek bo to bez porównania, w tej klasie i wielkosci nie przypominam sobie lepszego konkurenta , zawieszenie wygodne , dość trwałe, choć części śmiesznie tanie nawet z tych najdroższych renomowanych producentów jak ja kupuje.Końcówki 27 zł sworzeń kulowy 35zł ...mam dalej wymieniać.?..wystarczy popatrzeć po sklepach
~Wilczyński Paweł Starachowice
Kombi 1.8 90KM 66kW
AutoWspaniale trzyma się na ostrych zakrętach. Gorsze zachowanie ma samochód na jezdni mokrej, wtedy bardzo zdradliwy jest tył pojazdu. To jeśki chodzi o passaty w kombi. Jak dla mnie to układ jezdny jest super.Zaleta jeśli ktoś lubi szybko pokonywać ostre zakręty , wada jeśli ktoś nie lubi twardych samochodów.Uważam , że takie auta jak francuskie , muszą się wiele nauczyć.
~Piotr
Kombi 1.8 90KM 66kW
Posiadam to auto od 3 miesiecy i spawnosc amortyzatorow to przód: 67-68%, tył 68% i 6%!!!!!... i mimo braku praktycznie jednego amortyzatora jeżdzi sie pewnie ale tylkona prostej i idealnej nawierzchni bez zakrętów... nie moge doczekać sie wymiany amortyzatorów...bo w tym punkcie przez te \"6%\" nexia z wynikiem ok. 78% sprawności amortyzatorów górą.
~Herbu
Kombi 1.8 90KM 66kW
Samochód świetnie trzyma się drogi, pokonywanie zakrętów z większą prędkością nie jest problemem. Przy szybkiej jeździe po autostradzie wykonywanie manewrów również należy do przyjemności. Do tego idealnie pracujące wspomaganie i niewielki jak na takie auto promień skrętu. W środku żadnych stuków, puków, nic z zewnątrz nie jest przenoszone do środka.
~cook
Kombi 2.0 115KM 85kW
typowy niemiecki "czołg" na razie wszystykie elementy zawieszenia są oryginalne i może dlatego odporne na polskie drogi trochę zaczyna stukac przekładnia ale to kolejna typowa przypadłość tego auta poza ty nic amory 78% prowadi się jak "po sznurku" od zakupu ponad rok temu nie tknąłem zawieszenia tydzień temu przegląd - ok! dałbym 6 ale nie ma.
~ŁukaszBP
Kombi 1.6 TD 80KM 59kW
Zawieszenie zestrojono komfortowo , ale bez przesady. Na zakrętach zachowuje się neutralnie z lekką tendencją do podsterowności (lekko znosi przód), ale jest to wyczuwalne głównie na śliskiej nawierzchni (czytaj na lodzie). Po zrobieniu kilkuset kilometrów można go idealnie wyczuć. Mam wspomaganko więc przyjemnie się parkuje.
~killer666
Kombi 1.8 90KM 66kW
Dobrze trzyma się drogi, nie przechyla się na zakrętach, wyraźnie czuć granicę przyczepności, auto stabilne a przy tym dość zwrotne, mały promień skrętu jak na samochód tej wielkości, dobrze wybiera nierówności, nie jest to typowy kanapowóz, dlatego czasem trzęsie trochę ale ogólnie komfortowo
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B3 Kombi
7,4
9,6
9,5
~KRZYSZTOF
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
Układ jezdny jest mocny, auto świetnie, jak przyklejone trzyma się drogi. Ogólnie jest pewne w prowadzeniu. Mankamentem są łożyska, które psują się na naszych dziurawych drogach. Auto nie jest lekkie, a to też ma duży wpływ na ich wybijanie się.
Volkswagen Passat B3 Kombi