Lista ocen Volkswagen Passat B3 (339) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 374 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wilczyński Paweł Starachowice
Kombi 1.8 90KM 66kW
Biegi OK. 4 i 5 bieg mógł by być nieco dłuższy co pozwoliło byu na jazde z większą maksymalną prędkością. Nie wiem czy tylko w moim aucie jest ten problem ale przy zmianie biegu z 1na 2 i chodż troche nie wciśniętym sprzęgle pojawia się przerażliwy zgrzyt. Taki sam obiaw miałem przy wcześniej posiadanym VW golfII . Wielkie zalety to to , że leware od biegów jest bardzo krótki i nie trzeba wachlować jak w jakimś" żuku" oraz brak wszelkich...
~TBA_VR6
Kombi 2.8 VR6 174KM 128kW
Precyzja zmiany biegów naprawdę świetna. Wiele nowszych samochodów nie ma tak świetnie zestrojonej skrzyni biegów jak B3.. Przyczepić się by można było trochę do zbyt długiego skoku lewarka ale bez przesady :) - nie jest to auto sportowe :) Biegi wchodzą płynnie, gładko i precyzyjnie.. Nie zdarzyło mi się aby, nie wszedł mi jakiś bieg..
~Don_Suchy
Sedan 1.9 D 68KM 50kW
Wsteczny wchodzi z trzaskiem a nawet z hukiem. Ale tak poza tym git. Jak się go pałuje (choć nie wiem czy takie auto można pałować - chyba nie...) to często z 3ki wrzucam na 5tke. By silnik nie wył. To nie auto sportowe tylko traktor i wół roboczy. A jak się patrzy pod tym kątem to jest OK. Trochę za krótka jedynka.
~hobbysta 2005
Sedan 1.9 D 68KM 50kW
Coś zaczęło dzwonic na wolnych obrotach.Mechanik rozebrał skrzynię.Okazało sie , że dwie sprężynki w tarczy po prostu pękły i dzwoniły.Jak stwierdził, w innym samochodzie, po czymś takim ze skrzyni nie pozostało by już nic, / pęknięte powodują uszkodzenia/ a w tej poprostu wymienił tarczę.Dalszy komentaż chyba zbędny.
~ŁukaszBP
Kombi 1.6 TD 80KM 59kW
Przy tegorocznych mrozach poniżej -25 Cprzez pierwsze 500m jedynka troszkę ciężko wchodzi, wsteczny czasem haczy.Ale od dwójki wzwyż biegi zawsze wchodzą idealnie . Moim zdanie biegi zestrojono poprawnie - tak aby móc płynnie przyśpieszać maksymalnie wykorzystując turbo , bez zbędnego zwiększania obrotów.
~Karol
Sedan 2.0 115KM 85kW
Nie wiem czy to tylko u mnie czy tez u innych uzutkowników bo mój Passat jest sprowadzony ze stanów i ma okropną złą skrzynię biegów- automat. Ostatnio bardzo często mi się psuła i nikt nie wiedział co z nią jest więc wymieniłem na inną. Przełożenia skrzyni są gwałtowne i zbyt mocno szarpią.
~herbu
Kombi 1.8 90KM 66kW
Skrzynia jest dobrze zestopniowana, choć drażni nieco jej niska precyzja. Przy większych mrozach, dopóki olej nieco się nie rozgrzeje, pierwszy bieg wchodzi nieco opornie. Po rozgrzaniu już jest ok. Skrzynia, podobnie jak silnik, jest prosta, wręcz toporna, co czyni ją niezawodną.
~Janek P.
Kombi 1.6 75KM 55kW
Od początku nic przy niej nie robiłem, nawet nie wymieniałem tarczy sprzęgła, docisku, absolutnie nic , nawet linki. Teraz trzeba z wyczuciem wbijać wsteczny, poza tym biegi wchodzą bardzo dobrze.Od początku też nie zmieniałem oleju w skrzyni biegów ani go nie dolewałem.
~Lvs
Sedan 1.8 90KM 66kW
Ja akurat mam w moim egzemplarzu skrzynię zwaloną totalnie. 30% wrzutek biegów to przycięcie. A jedynka to już w ogóle tragedia. Ale się przyzwyczaiłem i jeżdżę. Chociaż w porównaniu do innych aut jakie miałem, to nie mogę tego nazwać normalnym wrzucaniem biegów.
~docxent
Sedan 1.8 90KM 66kW
Kolejny bardzo mocny punkt tego wozu. dosłownie i w przenośni - bo ciężej to chodziła chyba tylko skrzynia w Ursusie c360 :) Ale Na plus dałbym tutaj krótki lewarek - a nie lubię, gdy jest on długi i trzeba wtedy machać nim jak w Starze czy innym Kamazie :)