Lista ocen Volkswagen Passat B3 Sedan (98) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 200 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~EaserVW
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
Jest kilka "passatowych" dolegliwosci, typowych dla danego modelu. To między innymi zacinające sie , urywające takze klamki drzwi, czy puchnące gumowe uszczelki przy szybach drzwi zarówno przednich, jak i tylnych. pojawiaja się też niekiedy problemy z zamkami drzwi w mroźne dni i hece z centralnym zamkiem w zimie. Wkurza zatykajaca sie czasem dysza spryskiwacza i wspomniana juz dmuchawa . . Mogą pojawiac sie problemy z kosmetyczną w...
~Passat 2.0 z 1993r
Sedan 2.0 115KM 85kW
17.12.2004-mam go od wczoraj Hmm mam kłopocik podczas podnoszenia przedniej klapy a mianowicie zachacza o lewą wycieraczkę!!! no i stało się lakierek zdarł się z krawędzi klapy, ale widziałem kilka egzemplaży i o dziwo u nich ta sama sytuacja-prosze o opinie. 24.01.2005-zameczek w drzwiach chyba ma tędencję do zamarzania.Wczoraj nie mogłem zamknać drzwi... ale to podobno jeden z nielicznych felerów jakie może mi sprawić Passek?...
~Piotrek
Sedan 1.8 90KM 66kW
jak kupiłem to oddałem do mechanika coby wszystko porobił... później 2 lata jeździłem bez problemów... a jak po 2 latach zaczęło się walić to wszystko na raz... stacyjka, rozrusznik, wtrysk paliwa, silnik krokowy, pompka spryskiwaczy itd... zawsze miałem problemy z elementami zawieszenia: drążki, elementy gumowo - metalowe. czesto trzeba było wymieniać. Dobrze że części tanie. Szkoda że auto jest dość kapryśne
~Krzychu
Sedan 1.8 90KM 66kW
Nie stwierdziłem. Chociaż... Nie wiem, czy to tylko u mnie, ale w zimie b. często po otwarciu drzwi (tu też spory kłopot) nie da się ich zamknąć!!! Muszę trzymać jedną ręką drzwi a drugą kierować i zmieniać biegi aż odtaje mechanizm od wewn. klamki drzwi (3-5 minut). No chyba że ktoś chce na postoju poczekać. Ja nie czekam! I coś tam skrzypi na tylnej pólce ;-) He, he, ale to drobiazg.
~docxent
Sedan 1.8 90KM 66kW
Może gdyby nie fakt, że kupiliśmy auto 11-letnie... w niewiadomo właściwie jakim stanie... Przykładem moze być silnik wycieraczek przedniej szyby, problemy z ogrzewaniem tylnej szyby, ułamana wajcha od wycieraczek szyby i inne tego typu uciążliwe usterki, które co prawda nie unieruchomiły auta, ale jego użytkowanie było utrudnione...
~cygan2009
Sedan 1.6 TD 80KM 59kW
wg mnie szybko zużywające sie podzespoły zawieszenia - zamienniki. Teraz bazuje na częsciech lemforder i TRW..po ok 10 tys słychac jakies stuki..ale to zapewne hałasliwa praca -oby Warto nadmienić o tandetnej jakości węzyków przelewowych na wtryskach..bywalo ze zmieniałem je w zime ok 3 razy w tygodniu(jakosc przewodow dostepnych w sklepach)
~AAAAAAA
Sedan 2.0 115KM 85kW
Po zakupie przy 130000 km na poczatku male jaja z elektryka.... m.in: wariujace podswietlenie zegarow (migajace kontrolki, podwyzszona temperatura silnika, zawsze pelny bak ;)... Przepustnica czy to byl silniczek krokowy padl... nowy 1000zl ale teraz autko nie gasnie i chodzi bardzo rowniutko. Tak to leje olej i jezdze narazie bezawaryjnie.
~Aleksandra
Sedan 1.6 72KM 53kW
Najbardziej denerwują mnie psujące się zamki w drzwiach- jakby je nie przykręcać, one po czasie się przekręcają. Tylne drzwi nie otwierają mi się (dzyndzle spadły). Beznadziejne klamki. Pokrętła od grzania wypadają. Innych wad nie zauważyłam. Świetne blachy- nie dbam o nie a nie mają ani śladu rdzy.
~Wajhman
Sedan 2.0 115KM 85kW
w miare dobrze, tylko po takim przebiegu sie nie dziwie ze powoli zaczynaja padac drobiazgi tj. regulator wolnych obrotów, alternator po 350000, rozrusznik ale jeszcze dziala, zamki w drzwiach, a korozja praktycznie byla tylko w tych miejscach gdzie byly stluczki i blacharze spaprali
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B3 Sedan
8,2
9,5
~\\\\\\ Wolverine ///
Sedan 2.0 115KM 85kW
głupie, malutkie drobiazgi typu wymiana filtru powietrza bo kiedyś miałem tak zapchany że nawet nie chciał odpalić :D wsadziłem nowy i odpalił od razu bez problemu ;) odkąd go mam w \"naprawy\" wydałem kase tylko na filtr powietrza i filtr oleju przy wymianie oleju ;)
Volkswagen Passat B3 Sedan