Lista ocen Volkswagen Passat B3 Sedan (90) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 208 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Aleksandra
Sedan 1.6 72KM 53kW
Jak na wiekowe auto to spisuje się świetnie. Wiele tras, w różnych warunkach. Po 3 latach poszła (po wymianie poduszki pod silnikiem- pewnie podnoszone auto było "na skrzyni")skrzynia biegów (cały mechanizm różnicowy się posypał dosłownie) no i wymiana sprzęgła :/ Uszczelki: głowy, pokrywy zaworów, kolektora ssącego, wydechu, planowanie głowicy. Raz odpadła rura wydechowa, ale to dlatego, że była przerdzewiała a bez niej da się jeździć. Jednak...
~Piotrek-XXX
Sedan 2.0 16V GT 136KM 100kW
WSZYSTKIE usterki jakie mialem dotad w aucie byly TYLKO I WYLACZNIE spowodowane zaniedbaniem poprzedniego wlasciciela, albo nieodpowiednim serwisem (jak np calkowicie nieumiejetnie zamontowana instalacja LPG, za cienkie przewody, nieodpowiednie przekazniki, nieumiejetne wlaczenie sie do instalacji elektrycznej, czego skutkiem byly awarie takie jak poprzepalane przewody, spalone przekazniki itp itd)
~grazziano
Sedan 1.8 90KM 66kW
Tragedia!!!! Zachodze w glowe , kto wymyslil mit o niezawodnosi VW. Zawieszenie ok - toporne i odporne,ale silnik...Podczas tylko jednej wycieczki do Wloch: -przegrzanie silnika (gory ,awaria termostatu), pozniej przepalona uszcz. pod glowica :(, tykajace zawory , zerwany pasek , smierdzace i piszczace klocki hamulcowe - szybko sie wykonczyly (po 15 tys)...i tak w kolko , mialem ochote spalic to auto...
~marekols@gmail.com
Sedan 1.8 90KM 66kW
Jedyna usterka "poważna" jaki mi się trafiła to maglownica, niestety koszt zakupu nowej to około 1600zł, regenerowana stara około 800zł a używka ze szrotu około 200zł Oczywiście jak jest gdzie kupić, bo w moim regionie byłem we wszystkich szrotach w 3 miastach i znalazłem doipero w tym ostatnim. Pojeździłem około pół roku i wymiana na regenerowaną starą (tą pierwszą).
~kzarczyn
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
Od kiedy go kupiłem to w naprawy wsadziłem równowartość samochodu.Zrobiłem 12k km w 4 miesiące. W tym czasie wymieniłem: - sprzęgło - łożysko przednie - korektor siły hamowania + tylne przewody hamulcowe - pompę wspomagania - rozrusznik - tłoczek hamulcowy i linkę od ręcznego - tłumik końcowy
~shorstky
Sedan 1.8 107KM 79kW
przy 250 tyś wymieniłem przednie i tylnie łożyska , tarcze chamulcowe , paski klinowe i rozrządu , filtry oleju i powietrza , głowicę (bo pękła i sie woda do kokmory wałka rozrządu lała),czujnik wody który włacza i wyłacza wiatrak, tarcze chamulcowe i klocki , szczęki ,tuleje i gumy=3tyś
~docxent
Sedan 1.8 90KM 66kW
Koło pasowe (które kwalifikowało się do naprawy już w dniu zakupu auta), kolumna kierownicza, uszczelka pod głowicą, mocowanie pedałów... taka ilość poważnych usterek przez 16 lat użytkowania auta (które było kupione już jako używka) to chyba naprawdę dobry wynik :)
~ziomek pomorskie
Sedan 1.6 TD 80KM 59kW
poważnych usterek przy passat b3 podczas regularnych przeglądów techicznych i wymianie oleju jak równierz wymianie filtra powietrza równa się 0 pamiętajmy o tym są to wozy warte uwagi nawet b5 choć pięknego kształtu co nas kusi na ich zakup szczerze muwiąc nie jestem przekonany
~Jerry
Sedan 1.9 D 68KM 50kW
Duży 5 auto ma przejechane 400 tyś a nie była żadnych poważnych usterek. Oczywiście trzeba było wymienić tarcze ham , klocki, przegóby i łożysko . Poza tym wszytko jest SUPER !!!! ps; części sa dostepne w najbiższym kiesku RUCHU ;p i po atrakcyjnej cenie . xD

Volkswagen Passat B3 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~cygan2009
Sedan 1.6 TD 80KM 59kW
Awaria alternatora, uzywany 100zł pekające paski alternatora i wspomagania- naprawa ok 20zł awaria cylinderków hamulców tylnej osi...ok 100 zł awaria rezystora obrotów nawiewu wraz z wentylatorem ok 200 zł awaria kostki stacyjki ok 80zł
Volkswagen Passat B3 Sedan