Lista ocen Volkswagen Passat B3 Sedan (125) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 173 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Don_Suchy
Sedan 1.9 D 68KM 50kW
Wsteczny wchodzi z trzaskiem a nawet z hukiem. Ale tak poza tym git. Jak się go pałuje (choć nie wiem czy takie auto można pałować - chyba nie...) to często z 3ki wrzucam na 5tke. By silnik nie wył. To nie auto sportowe tylko traktor i wół roboczy. A jak się patrzy pod tym kątem to jest OK. Trochę za krótka jedynka.
~hobbysta 2005
Sedan 1.9 D 68KM 50kW
Coś zaczęło dzwonic na wolnych obrotach.Mechanik rozebrał skrzynię.Okazało sie , że dwie sprężynki w tarczy po prostu pękły i dzwoniły.Jak stwierdził, w innym samochodzie, po czymś takim ze skrzyni nie pozostało by już nic, / pęknięte powodują uszkodzenia/ a w tej poprostu wymienił tarczę.Dalszy komentaż chyba zbędny.
~Karol
Sedan 2.0 115KM 85kW
Nie wiem czy to tylko u mnie czy tez u innych uzutkowników bo mój Passat jest sprowadzony ze stanów i ma okropną złą skrzynię biegów- automat. Ostatnio bardzo często mi się psuła i nikt nie wiedział co z nią jest więc wymieniłem na inną. Przełożenia skrzyni są gwałtowne i zbyt mocno szarpią.
~Lvs
Sedan 1.8 90KM 66kW
Ja akurat mam w moim egzemplarzu skrzynię zwaloną totalnie. 30% wrzutek biegów to przycięcie. A jedynka to już w ogóle tragedia. Ale się przyzwyczaiłem i jeżdżę. Chociaż w porównaniu do innych aut jakie miałem, to nie mogę tego nazwać normalnym wrzucaniem biegów.
~docxent
Sedan 1.8 90KM 66kW
Kolejny bardzo mocny punkt tego wozu. dosłownie i w przenośni - bo ciężej to chodziła chyba tylko skrzynia w Ursusie c360 :) Ale Na plus dałbym tutaj krótki lewarek - a nie lubię, gdy jest on długi i trzeba wtedy machać nim jak w Starze czy innym Kamazie :)
~Piotrek-XXX
Sedan 2.0 16V GT 136KM 100kW
Wszystko ok, poza problemami z jedynka i wstecznym (ale jest to raczej standard w tych autach i mozna sie do tego przyzwyczaic). Przelozenia biegow bardzo dobrze dobrane, nei ma sie wrazenie ze ktorens bieg jest za krotki albo za dlugi.
~EaserVW
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
Przyjemna po miescie, niezbyt precyzyjna, ale sympatyczna. Ogólnie da sie przyzwyczaić, chociaż irytuje zbyt krótka dwójka i niezbyt długa piątka. Więcej uwagi należałoby poświęcić dość słabemu sprzęgłu niz porządnej skrzyni.
~czys
Sedan 1.8 75KM 55kW
Dobrze zestopniowana, ale precyzja zmiany biegów pozostawia sporo do życzenia. Lewarek "chodzi" nieprzyjemnie twardo. Chociaż nie zaleca się wymiany oleju, po nastu latach warto to zrobić, cichsza praca, łatwiej wchodzą biegi.
~\\\\\\ Wolverine ///
Sedan 2.0 115KM 85kW
Czasem 1 lub wsteczny trudno wchodzą, ale u mnie to akurat wina \"plasticzku\"- łączenia linki drążka ze skrzynią, u ojca model i silnik ten sam i biegi wchodzą gładziutko bez żadnych oporów i zgrzytów
~Zwijaczexxx
Sedan 1.8 90KM 66kW
Ze skrzynią miałem problem, ale on wynikał głownie z tego że mi nie zależało na samochodzie, w związku z czym nie wnikałem w problem, który polegał na zamarzaniu skrzyni w zimie.
Volkswagen Passat B3 Sedan