Lista ocen Volkswagen Passat B4 (151) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 208 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysiek
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
w tej chwili mozna takie auto ´95 kupic za 12 tyś w tdi . Nie łódźcie się, że przywiezione z Niemiec mają po 160 tyś , byłem po mojego kolejnego passata ´99 to po tyle i więcej mają roczniki ´00 w górę. Te , które ja widywałem na placach ´93-95miały po 300tyś.min. i 500tyś nawet , a wjeżdżając do Polski mają 150tyś. No chyba że ktoś ma od Niemca z domu z ksiązką serw. Dla polskiej rodziny na dłuższe wyjazdy parę razy...
~JOCKER_LZ
Kombi 2.8 VR6 174KM 128kW
Zasada jest jedna: auto tanie, albo droższe - a dobre i sprawne technicznie cena VR6 jest przystępna dla każdego, każdy znajdzie coś dla siebie VR6 2.8 B3 lub B4; jeżeli VR6 jest w doskonałej kondycji to kosztuje ponad 10tyś zł i jak chce się mieć auto w stanie BDB więc warto zapłacić więcej niż kupić tanio, a później okaże się, że do VR6 musimy włożyć troszkę kasy i wyjdzie nam w cenie jak mieli byśmy kupić tego za ponad 10tyś zł;
~Karol (karolbonski@o2.pl)
Sedan 1.9 TDI 75KM 55kW
Zawsze zastanawia mnie, dlaczego 15 letni passsat z nie wiadomo jak wielkim przebiegiem może kosztować kilkanaście tysięcy złotych... ale to chyba dzięki korzystnej relacji trwałości, kosztów utrzymania i walorów eksploatacyjnych. Inna sprawa, że za te pieniądze będzie raczej ciężko znaleźć coś co będzie to wszystko w taki sposób łączyło.
~horizon@vp.pl
Kombi 2.8 VR6 174KM 128kW
Za te pieniądze trudno znaleźć coś sensowniejszego, jak dla człowieka który dużo nie zarabia. VR6 to chyba najbardziej przystępny z silników o tej pojemności. 2.5 V6 w Omedze B nie jeździ zbyt dynamicznie. Francuskie 3.0 V6 nie dożywają 300.000 km przebiegu. Amerykańskie to też padlina. Stawiam tylko na VR6 lub ewentualnie na E320 Mercedesa.
~Mcree
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Za passata w dobrym stanie trzeba nie raz zapłacić 10 tyś zł lub nawet więcej. Nie warto kupować trupa za połowę ceny bo koszty napraw przerosną wartość auta. Jeśli chodzi o blacharkę to wiadomo gdzie nie gdzie mogą pojawić się niewielkie oznaki korozji np błotnik, próg, natomiast jeśli miejsc korozji jest więcej to auto raczej po przejściach.
~bartek
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Tu również należy się pochwała. Za niewielkie pieniądze można kupić auto do jeżdżenia na co dzień, niezawodne, ekonomiczne naprawdę godne polecenia. Kupując je w 2005r. płaciłem 18000zł (za 9 letnie auto), dzisiaj za takie pieniądze można znaleźć kilkuletnie auta. Czasy się zmieniły i wybór jest o wiele większy.
~Agnieszka
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Jak auto takie co sie psuje może tyle kosztowć stosunek ceny do jakości poniżej krytyki .Ja kupiłem niedawno za 9000 zł myślałem że będzie ok. Bo dam więcej i będzie zadbane a tu lipa!!! Te auta powinny kosztować nie 9000 zł a 900zł lub 7500 to 750 zł wtedy były by warte swojej ceny!!!
~niedźwiadek
Kombi 2.8 VR6 174KM 128kW
czy warto kupić takie cacko za 5000 zł? jasne że tak, chociażby dlatego że jest sporo frajdy z jazdy tym autem, oczywiście odradzam auta fraglesom którzy liczą każdy mililitr paliwa, tacy to niech sobie kupią skode fabie z silnikiem 1.2 i na trasie wyprzedzają tylko rowerzystów
~jarek1209
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Stosunek jakość/cena określam jako dobry ponieważ ogólnie Volkswageny trzymają cenę. Za ten rocznik z takim wyposażeniem w innej marce trzeba mniej zapłacić. Trochę mi też przeszkadza, że auto tej klasy (przez pewien czas najwyższy model VW) nie zapewnia trochę więcej komfortu.
~grzegorzkaz@o2.pl
Kombi 2.0 115KM 85kW
Kosztował 10tys(klima alu centralny) plus instalacja lpg 2.7tys w sumie za to duże rodzinne auto. Proste i niedrogie w serwisowaniu. Jedno z ostatnich takich aut. Kolejne wersje to już zupełnie inna bajka. Dla osób odrobinę mechanikujących doskonały kompromis.