Lista ocen Volkswagen Passat B4 (162) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 197 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Xobis
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Zimą auto grzeje bardzo dobrze aczkolwiek jadąc z pasażerami z tyłu niestety woda skrapla się na szybach tylnych w bagażniku ale nie jest to istotne. Klima bardzo dobra chłodzi w mig na 4 i obiegu wewnętrznym już po chwili było jak w lodówce. Niestety klima teraz się zepsuła i nie wiem co jest przyczyną ponieważ jest czynnik a nie działa.
~PPP
Kombi 2.8 VR6 174KM 128kW
Bardzo dobre ogrzewanie. Mimo dużego silnika szybko się nagrzewa i dobrze nagrzewa wnętrze. Climatronic to już w ogóle poezja. Nawet przy upałach rzędu 30\'C w autko jest przyjemny chłód. Dobrym rozwiązaniem było puszczenie tuneli powietrza pod fotelami na nogi pasażerów tylnej kanapy. Dzięki temu całe auto równomiernie się schładza.
~jarek1209
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Ogólnie ok. Ogrzewanie i schładzanie (przy pomocy klimy) działa sprawnie. Może przeszkadzać fakt, że na siłę nawiewu powietrza do wnętrza ma wpływ szybkość jazdy. Latem, przy większych prędkościach, kiedy załączona jest klima, robi się za zimno. Doregulowanie temperatury pokrętłem ogrzewania powoduje, że przy mniejszych prędkościach jest za ciepło.
~Marian
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Dobra klimatyzacja szybko i skutecznie daje siebie rade z zimny powietrzem w aucie (szybko sie nagrzewa) gorzej to wyglada w druga strone choc i tak jest calkiem niezle. Jak puszczasz cieple powietrze to czesto paruja tylnie szyby(nad bagarznikiem). Nie ogranicza to w zaden sposob widocznosci podczas jazdy ale jest dosc denerwujace.
~Karol (karolbonski@o2.pl)
Sedan 1.9 TDI 75KM 55kW
Ogrzewanie na 5+, ale ocena ogólna dobra za kiepską wentylację. Wywaliłem filtr przeciwpyłowy i znacznie się poprawiło. Nagrzewnica daje ciepło już po kilkuset metrach, a w mroźną zimę już po przejechaniu kilku kilometrów jest ciepło. Nie wiem, jak Oni to zrobili! Przydałaby się klimatyzacja, bo w lato jest na prawdę ciężko.
~GUMIŚ
Kombi 1.8 90KM 66kW
OGRZEWANIE-IDEALNE,JESZCZE ZADEN SAMOCHOD KTORE MIALEM NIE GRZAL TAK JAK PASSAT,POKRETLO USTAWIONE NA POLOWE,A JA W ZIMIE SIEDZIALEM SOBIE W AUTKU W SWETERKU,PRAKTYCZNIE OD ZAPALENIA SILNIKA JUZ ZACZYNAL GRZAC ,NAWET NOWSZA KONSTRUKCJA JAKA JEST SKODA FABIA GRZALA GORZEJ,MOJ PASEK MIAL KLIME,CHLODZENIE SWIETNE,BARDZO WYDAJNE
~Maciek
Kombi 2.0 115KM 85kW
Autko grzeje się błyskawicznie, natomiast w mojej wersji klimy (klimatronic) nawiewy są otwierane za pomocą elektropneumatycznych zaworów - padł mi w zimie nawiew na przednią szybę (masakra, nie da się jeździć) i dokopanie się do wadliwego elementu wymagało rozebrania deski i całego dnia pracy - koszt 700 zł !!!
~Piter
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Ogrzewanie jest super . Mam pakiet zimowy z dogrzewaniem płynu świcami żarowymi i jest bardzo fajnie. szybko leci ciepłe pow . zimą. Jeśli chodzi o wentylację latem to jest poniżej krytyki . W wersji bez klimy to porażka. Coś tam dmucha, ale dosyć szybko zaczyna łąpać gorące powietrze z komory silnika .
~JOCKER_LZ
Kombi 2.8 VR6 174KM 128kW
latem klimatyzacja; zimą szybko się nagrzewa; przy dużych mrozach proponuje założyć pod atrapę z przodu kawałek tektury, ale nie za dużo, aby nie zasłonić wlotu powietrza do komory - to będzie szybko łapał temperaturę, a co za tym idzie szybciej się nagrzeje i mniejsze zużycie paliwa - sprawdzone

Volkswagen Passat B4 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

Sedan 1.8 90KM 66kW
Posiadam klime. Chłodzi w 3 minuty. Z ogrzewaniem także nie było nigdy problemów. Żadnego dmuchania ciepłem po oczach jak w niektórych autach. Daje 4, ponieważ podczas deszczu problem z wentylacją na tylne boczne szyby - niestety parują tak, że cięzko się tego pozbyć.