Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 2001
Volkswagen Passat B5 Kombi 2.0 i 115KM 85kW 1997-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wielowachacze
Samochód dobry, kupiłbym go jeszcze raz. Oczywiście jeśli ktoś myśli że nie będzie dokładał to jest w będzie. Jak się chce jeździć z przyjemnością trzeba coś wymienić ale to czysta eksploatacja. Ogólnie wygodny, przestronny, dobry w prowadzeniu, i nigdy nie było tak że nie chciał jechać :)
Co do silnika to jakby to powiedział" Mirek handlarz": "olej bierze, a co ma dawać?" Z tego co mechanik mówił i czytałem na forach to one tak mają. Ja dolewam ok. 200 ml na 1000 km. No i co z tego skoro odpala, jeździ, nie stęka :)
Biegi wchodzą bez problemy, ogólnie w porządku
U mnie niestety nawaliła maglownica, dosyć kosztowne bo ok. 400 zł używana + koszta wymiany podejrzewam ok 500 zł. No ale od czego ma się brata mechanika. Po za tym nie było problemu. Końcówka drążka raz była do wymiany, ale to eksploatacja. Ale ogólne sterowanie samochodem super.
Wszystko widać, przestronnie
Wszystko pod ręką
Bez zastrzeżeń, szyby odparowane w 1 min, ciepło tez szybko się robi, klima to już zależy jak kto dba, ja dbam to mam :)
Idealnie
Mogłoby być ciszej ale nie jest źle
Dobry samochód. Tylko trochę sporo pali, nie wierzę w to że da się zejść na 10 l przy normalnej jeździe, w cyklu mieszanym. Ale nigdy nie zawodził, ogólnie polecam, wygodny, przestronny, przyjemny w prowadzeniu.
Koszt samochodu jest w bardzo dobrym stosunku ale ceny napraw mogłyby być trochę niższe
Jak na 16 letni samochód myślę że nie jest źle, coś trzeba czasem naprawić lub wymienić, ale z reguły te usterki nie wpływają na działanie pojazdu.
U mnie tylko maglownica siadła a tak to odpukać jest okej przez 2 lata

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]