Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

mmbruno, 11 lat temu
Rok produkcji 1997
Volkswagen Passat B5 Sedan 1.6 100KM 74kW 1996-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Całe auto - ładne, wygodne i dające radość z jazdy, przynajmniej tak u mnie było na początku, dopóki nie zaczął zalewać świec.
Ogólnie VW Passat to bardzo wygodna i ładna limuzyna dla całej rodziny, do tego 17\" alu na niskim profilu i i lakier czarny metalik to naprawdę przyjemny widok dla oka.
Do tej budy mógłby być troszkę mocniejszy, ale nie narzekałem na jakiś mocno odczuwalny brak mocy.
Całkiem dobrze, choć czasami przycinał się 3 bieg
Auto doskonale trzyma się drogi nawet przy dużych prędkościach, cisza w środku, kierownicą można kręcić dwoma paluszkami.
Trochę kiepsko z widocznością z tyłu auta, jak to w sedanach, poza tym ok.
Jakość plastików, wykończeń, obszyć jak dla mnie bardzo dobrze, no może tylko kratki od nawiewu się popsuły, tak to ok, nie ma co narzekać.
Całkiem sprawna wentylacja + dosyć wydajne ogrzewanie, oceniam jako wystarczające.
Bardzo duży bagażnik, sporo miejsca dla pasażerów oraz kierowcy, nie jeden kombik mógłby pozazdrościć miejsca.
Tu naprawdę jest dobrze jak dla modelu z lat 90\'tych
Jak na silnik 1,6 to mieści się w normie, czyli koło 10 litrów na 100km, nie żałując sobie na trasie gazu, a poniżej 8 litrów raczej dosyć ciężko było zejść, cóż auto jest dosyć ciężkie i silnik ma co ciągnąć.
VW Passat B5 za dzisiejsze pieniądze to nic tylko brać, i się cieszyć z wciąż jeszcze ładnej limuzynki.
Cóż na drodze nigdy mnie nie zawiódł, choć miałem ciągły problem z zalewaniem świec i wtedy nie palił na wszystkie gary. Raz też zleciał mi cały płyn chłodzący nie wiedzieć czemu i czasami czujnik ABS szwankował, ale dosyć sporadycznie. Poza tym ok, w miarę bezawaryjnie.
W środku zimy poszedł napęd otwierania przedniej szyby i musiałem jechać z opadniętą całkiem szybą, na szczęście nie daleko.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 100KM 74kW [l/100km]

9,2