Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

Dawid, 6 lat temu
Silnik 1.9 TDI 130KM 96kW
Rok produkcji 2002
Volkswagen Passat B5 Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Przed zakupem mojego Passata czytałem opinie na temat tego auta właśnie tutaj. Teraz po 3 latach posiadania auta mogę coś powiedzieć. To bardzo poprawne auto. Poprawne do porzygu. Nie wzbudza żadnych emocji. To nie jest auto za którym się obejrzysz na parkingu. Auto zacząłem doceniać dopiero po pół roku posiadania gdzie trafiła się trasa ok 900km. Średnie spalanie 5.2/100, prędkości do 120km/h bo niestety trasa nie obejmowała autostrad. Mam wersję auta z silnikiem diesla i zrobionym wszystkim co miało problem. Naprawiłem, wymieniłem, poprawiłem wszystko co tego wymagało. Wymieniłem zaraz po zakupie wszystkie płyny ustrojowe, wszystkie filtry, oczyściłem klimatyzację, posprzątałem bardzo dokładnie, no i jest. Gotowy do jazdy, zacząłem użytkować auto i powoli doprowadzać wszystko do porządku. W dużym skrócie: nowe przednie lamy (stare zrobiły się zółte), poduszka silnika, kompletne zawieszenie przód wraz z przegubami, tuleje tylnej belki, tarcze ham z tyłu i klocki, koło dwumasowe kompletnie ze sprzęgłem, nowe komplety opon letnich i zimowych, wszystkie plastiki które były połamane urwane lub brakujące, i masę innych drobnostek. Auto jest bardzo ekonomiczne i mocne. Dużo miejsca w środku, rozpisałem się więc podsumuje moje 3 lata z VW Passatem. UWAGA! Jeżeli chcesz mieć auto, które jest komfortowe duże wygodne i mało spała, to takie auto jest dla Ciebie. Jeżeli chcesz poczuć odrobinę emocji poszukaj sobie czegoś co ma wielowahacz z tyłu.
Inne : Elektro-mechaniczne zamki drzwi
Bardzo poprawne auto aż do przesady.
Fajna jednostka oszczędna w ON i dynamiczna. Przy prędkości autostradowej też jest bardzo przyzwoicie bo na trasie około 400km średnia 6.2.
Skrzynia działa bez kłopotów.
Układ jezdny wielowahacz i belka z tyłu, jakby tu zacytować "Andrzej to je%$nie" to idealnie odda stan rzeczy.
Widoczność wszystko ok poza tym pomysłem z prawym małym lusterkiem...no WTF?! To jedna z rzeczy która mi bardzo przeszkadza a często parkuje tyłem w ciasnych miejscach.
Cóż tu powiedzieć, jest poprawnie, nie zachwyca ale też nie dołuje.
Bardzo sprawnie działa automatyczny trym ogrzewania/chłodzenia.
Przestrzeń to największy atut Passata. Miejsca jest bardzo dużo. Bagażnik też spory jak na sedana.
VW TDi do najcichszych nie należy więc wyciszenie jest może nie najgorsze ale bardzo słychać silnik.
Koszty utrzymania są średnie. Żeby posiadać auto w dobrej kondycji trzeba trochę grosza zainwestować.
Tutaj jest w porządku.
Usterki...a podobno alfa miała być królową usterek. No i niespodzianka. Niezawodne auto spod niemieckiego pióra też ma liczne problemy.
Z poważnych usterek, myślę że wynikają z głupoty poprzednich użytkowników, wieku i przebiegu. Awaria koła dwumasowego, zawieszenie przód i tył, przeguby, układ hamulcowy.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 130KM 96kW [l/100km]

5,8