Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : 18 letnie auto ma jedyny ślad korozji 15mm na 8mm, pod uchwytem klapy, który poluzowany wytarł lakier i ocynk. W serii ma jednak słabawe reflektory i czasem zbójnickie HIDy Zenowy wąsate oślepiają i uja widać !
Inne : osłony przegubów, przez 7 lat 2 komplety...
Układ elektryczny : pstryczki elektryczki, włącznik świateł, krańcówki i zimne luty
Auto posiadam od 2010, to już 7 lat zleciało. Moje przebiegi są wręcz śmiesznie małe jak na taki pojazd, ale co poradzić czysto prywatnie używane. Kilka wyjazdów i w koło komina ;p 4.8L/100 z ok 60km- testowa jazda po serwisie i wymianie płynu hydraulicznego w skrzyni. Prędkość max 57 by 3 bieg wskoczył później redukcja do 50. Pierwszy i ostatni raz w takim stylu :D Korki w Łodzi podczas wykopków , 70 min by przebrnąć te 20km w upale. Raz jedyny wyszło mi ponad 13L z 100km ale to w zimie jak kilka godzin silnikiem na postoju dogrzewałem się ;p 5.2l,/100 na odcinku z Łodzi do Kołobrzegu ok 500km. Deszczowy dzień, klimatyzacja do oczyszczania szyby. 5.6, 6.2 ta sama trasa może lekko innymi drogami. Auto uwielbia 100-120 i wtedy ok 5.7-6.2 pali. Przy 150 wyszło ok 7.4 -niestety 4 biegowy automat już wchodził powyżej 4000 o/min. Ogólnie z przebiegu ponad 2600km na kompie wyszło średnio 7.7L/100 z przewagą krótszych odcinków. Wskazania zgadzają się z dystrybutorem a im dłuższa trasa tym dokładniejsze. Po prostu im dłużej dogrzany silnik i mniej cykli start stop tym ekonomiczniejsza robi się przekładnia hydrokinetyczna. Im szybciej w zabudowanym wskoczy 3 bieg i zostanie zblokowany z konwerterem tym ekonomiczniej ;)
dobry pasztet jak za te 12500 za 11 letnie auto w 2010 to sprawił się super przez 7 lat. Części jak do fabryki na 1 montaż nie są kosmicznie drogie a wystarczają na lata o ile chce si ęgo mieć na dłużej to warto mieć pewne auto.
elektryka siada już po 10 latach, słabe przełączniki lubią zaśniedzieć, zamki w drzwiach łapią zimne luty na stycznikach(ale to nawet B7 mają XD) gumki osłony przegubów padają, wycieraczki -silniczek mi się zatrzymał i teraz po odblokowaniu ma specyficzny odgłos :D Ooo antenka od immobilizera czasem wymaga interwencji w osłonkę. Trzeba by to rozebrać i przeczyścić kontaktowe pola... ale po co jak umiejętnie zastosowany moment pędu pięści działa rewelacyjnie :D:D:D
zawsze dojechałem do domu :) Ponoć zawieszenie ale ja kupiłem z wytłuczonym Zrobione i po 6 latach jak nowe.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

7,8