Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B6 Sedan

Silnik 1.4 TSI 122KM 90kW
Rok produkcji 2009
Volkswagen Passat B6 Sedan 1.4 TSI 122KM 90kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Inne : wyciszenie
Silnik : Hałasujący Rozrzad Falujące obroty silnika oraz dławienie podczas przyspieszania...
Układ elektryczny
Zacznę od tego że VW odkupiłem od pierwszego właściciela był Bezwypadkowy z przebiegiem 140 tys km, który serwisował samochód do końca u autoryzowanego dilera. Dlatego myślałem ze to da gwarancję spokoju i niezawodności...BŁĄD! Zachciało mi się luksusu za który sporo zapłaciłem i na którym sporo straciłem... Do niewątpliwych zalet należy zaliczyć wysoki Komfort jazdy przestronność i naprawdę bardzo dobre wyciszenie.Minus to silnik który nie do końca został dopracowany(ciągłe problemy patrz poniżej) i przede wszystkim elektronika (błędy komputera,ciągłe problemy z centralnym i elektrycznymi szybami) trzeszczące plastiki na desce i kilka innych irytujących drobiazgów. Podsumowując po aucie tej klasy spodziewałem się dużo więcej.
Z Jednej strony fajny,na biegu jałowym i w trasie praktycznie niesłyszalny.Osiągi jak na 1.4 całkiem niezłe.Dobre przyspieszenie i niezła elastyczność. Spalanie w dużym stopniu zależy od prawej nogi - w trasie przy jeździe jak emeryt można uzyskać ok 5.5l/100km,jednak jak się go pogoni to i 12-15l potrafi łyknąć a to już trochę za dużo jak na silnik małolitrażowy. Jednak największą wadą tego motoru jest klekoczący łańcuch rozrządu (poprzedni właściciel dwukrotnie go zmieniał) zwłaszcza jak auto postoi dłuższy czas nie odpalane oraz sporadyczne dławienie się silnika przy gwałtownym wciśnięciu gazu np: wyprzedzanie na autostradzie...
Tu jest ocena celująca biegi wchodziły z takim charakterystycznym klikaniem - super precyzyjna.
Bardzo precyzyjny układ kierowniczy i odpowiednio dobrana siła wspomagania.Świetne hamulce oraz Wysoki komfort jazdy,żadne niepokojące dźwięki nie dochodziły z zawieszenia podczas jazdy.
Czujniki cofania z przodu i z tyłu bez tego było by naprawdę ciężko.
Wszytko na swoim miejscu.Nie mam zastrzeżeń.
Zimą szybko robi się ciepło w samochodzie, latem klimatronik dwustrefowy daje rade.Plus za nawiewy z tyłu Ogólnie o.k
Tu jest naprawdę doskonale miejsca jest aż nadto zarówno z przodu jak i z tyłu.Bagażnik ogromny spokojnie pozwala się spakować całą rodzina na długie wakace
Rewelacja nie jechałem jeszcze tak dobrze wyciszonym autem.
Trudno powiedzieć Jak wspomniałem wcześniej samochód kupiłem praktycznie bez wkładu po zakupie wymieniłem tylko olej i filtr powietrza oczywiście w serwisie VW koszt ok 600zł. Po 1.5 roku Sprzedałem patrz niezawodność.
Wydałem więcej niż średnia rynkowa na ten samochód (Salon polska odkupiony od pierwszego właścicela) miał mi dać spokój na parę lat i frajdę z jazdy.Nie stesty było odwrotnie... Może akurat trafiłem pechowy egzemplarz.
Falujące obroty silnika wiecznie zacinający się central świrujące czujniki przód i tył podczas wilgotnej pogody awaria szyby elektrycznej trzeszczące plastiki na desce Błędy na kompie które na drugi dzień znikały
Hałasujący rozrząd Okresowe dławienie się silnika podczas przyspieszania - ciężkie do zdiagnozowania gdyż działo się to sporadycznie... Podczas odpalania nierówna praca silnika także sporadycznie na kompie żadnych błędów Nigdy więcej TSI !

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 122KM 90kW [l/100km]

7,6