Lista ocen Volkswagen Passat B6 Sedan (180) - Widoczność

Na liście zabraknie 279 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~raczej nie tylko niemieckie ...
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Mam wrażenie, że lusterko jest na środku szyby i zasłania mi dużą cześć pola widzenia na prawo do przodu (mam 192 cm wzrostu, stąd może nie dotyczyć to niższych kierowców). No i słupki boczne (przednie): przez pierwszy miesiąc/dwa miałem odruch, że przed przejechaniem skrzyżowania wychylałem się, by spojrzeć przed słupkiem, a potem za słupkiem, obawiając się niezauważenia pojazdu nadjeżdżającego z prawej strony. Po jakimś czasie się...
~Andrzej
Sedan 1.4 TSI 122KM 90kW
Tutaj chyba najwięcej zastrzeżeń. Mam około 180cm. I nie wiem jak bym ustawiał siedzenie, to na skrzyżowaniu gdy stoję pierwszy mam kłopoty z obserwacją sygnalizatorów świateł wiszących nad jezdnią i tych po boku. Zbliżając się powoli do przejścia (skrzyżowania) przednie słupki (zwłaszcza lewy)potrafią zasłonić pieszego wchodzącego na jezdnie. Znajomi mi mówią, że w innych współczesnych samochodach podobnej klasy jest podobnie? Airbagi w...
~Arek
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Do przodu i na boki widoczność jest idealna. Co prawda przeszkadzają boczne słupki, ale da się do tego przyzwyczaić. Jednakże widoczność do tyłu jest mocno ograniczona. Zwłaszcza przy parkowaniu jest to uciążliwe. Dość długi i wysoko podniesiony tył sprawia, że bez czujników parkowania ustawienie na parkingu staje się uciążliwe i należy tylko polegać na bocznych lusterkach, bo środkowe jest wówczas nieprzydatne.
~Bodi
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Wszystko widać dookoła. Czujniki parkowania przód/tył nawet nie są potrzebne, ale skoro są, to niech będą :-) Świetne bi-ksenony skrętne i wspaniałe doświetlenie zakrętów. Linia światła dopracowana perfekcyjnie. A doświetlenie bardzo przydatne - w tym samochodzie wyjątkowo dobrze zrobione, bo nie zapala się w zderzaku, tylko jest tak umiejscowione w reflektorze, że z zewnątrz nie widać. Bravo VW.
~Wojtek B
Sedan 2.0 FSI 150KM 110kW
Wnetrze Passata jest obszerne I porownywalne wielkoscia z limuzynami klasy wyszej (Mercedes E, BMW 5). Funkcjonalnosc, wielkosc wnetrza zasluguja na pochwalem, podczas gdy jakosc materialow, spasowanie oraz niektore rozwiazania na krytyke. Fotele zapewniaja dobre trzymanie na boki. Bagaznik jest duzy I ustawny, jednak denerwuje mizerne oswietlenie jedynie z prawej strony.
~elek
Sedan 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
Jak na samochód typu sedan widoczność jest bardzo dobra. Wiadomo do tyłu w tego typu samochodach nie ma rewelacji ale nie jest źle, w parkowaniu pomagają czujniki parkowania. Na boki i do przodu widoczność doskonała, przyczyną tego może być także dość wysoko zamocowany fotel. Lusterka nie są zbyt duże tak jak to ma miejsce w japońskich samochodach ale jest dobrze.
~krzysztof.maliszewski@elgama.pl
Sedan 2.0 TDI 170KM 125kW
No tutaj nie jest najlepiej, jestem wysoki wiec na swiatlach musze sie klasc na kierownicy, a poza tym za szeroki slupek. Ogolnie to co mamy przed soba bardziej przypomina wizjer w czolgu niz porzadna zapewniajaca dobra widocznosc szybe. Nie mam parktronica, a do tylu tez nie za wiele widac. No ale warto kupic Bi-xenon, naprawde swietna rzecz.
~kuba_wosik
Sedan 2.0 TDI 170KM 125kW
Przez tylną szybę możemy pomachać co najwyżej komuś, zapomnijcie Państwo o jakimkolwiek wyczuciu gdzie kończy się auto przed którym parkujemy. Z przodu jest lepiej, krótka maska pomaga podczas wyjeżdżania z ulic podporządkowanych oraz parkowaniu. Duża szyba przednia jest kolejnym atutem tej motoryzacyjnej porażki.
~Eryk_B_
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
I tu jest tak, widoczność z przodu doskonała (słupki nie ograniczają widoczności), lusterka duże, więc wszystko co w tyle jest dobrze widoczne. Tył, to jak przy współczesnych autach tej klasy - mała szybka, więc tu nie za dużo widać, ale są przecież czujniki parkowania działające bardzo precyzyjnie.
~krzyhco
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Jak na samochód tej klasy - bardzo porządnie. Spore lusterka, dobra widoczność z tyłu, "martwe pole" o takiej wielkości, że spokojnie się je ogarnia bez zbędnej ekwilibrystyki. Szybko się auto wyczuwa i np. przy cofaniu bardzo prosto się jeździ "na lusterkach"
Volkswagen Passat B6 Sedan