Lista ocen Volkswagen Passat B6 Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW 2007-2010 (18) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Misior
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Tu nie mam sie prawie do czego przyczepic:) Plus: 6 biegowa skrzynia, lekko wchodzace biegi. Minus: Po 15 tysiacach czasami przy wrzucaniu 5-tego biegu skrzypial lewarek, ale po przegladzie "babol" zostal usuniety. Rzadko wystapujace niewielkie problemy przy wrzucaniu 1-wszego biegu. Nalezy wtedy jeszcze raz przycisnac sprzeglo i wchodzi bez problemu. Ale moze to normalne...nie jestem fachowce.
~Stach
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
6-biegowy manual (przy czym z tym silnikiem 6-tka nie jest biegiem "ekonomicznym", tylko do normalnej jazdy), precyzyjna, wszystko OK, mógłbym się przyczepić do trochę zbyt długiego skoku lewarka, co czasem utrudnia dynamiczną zmianę biegu, ale sumarycznie jest dobrze.
~Piotr_32lata
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Manualna 6 biegow, kogo stac pewnie kupi z DSG. Daje duza frajde podczas wyprzedzania, dziala precyzyjnie i lekko. Wada wsteczny wchodzi jak jedynka po uprzednim wcisnieciu w dol, trzeba sie do tego przyzwyczaic :)
~Piotr
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Poza wadą konstrukcyjną która wymaga wymiany mechatroniki po ok 150 tyś - właściwie ta skrzynia jest idealna, a w trybie sportowym dosłownie wgniata w fotel
~wyrwas_kacper
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Skrzynia biegów pracuje tak jak powinna, biegi wskakują z wyczuciem. Czasami gubię się przy R/1 - zamiast 1-ki włączę wsteczny ;p
~Robulo
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Skrzynia bez zarzutów, krótkie skoki, bieg 6 bardzo oszczędny, a zarazem przy większej prętkości nie spowalniający auta.
~bkola@poczta.onet.pl
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
nie jest zła, ale .. w mojej toyocie biegi wchodzą perfekcyjnie, w passacie redukując z 5 na 4 trzeba pokonać jednak opór.
~Andrzej
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
skrzynia jest wzorcowa, zawsze wbija sie ten bieg którego oczekiwaliśmy, lekko szybko i sprawnie.
~Adamsky
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Bez zarzutu, mogłoby być mniej hacząco ale ogólnie bardzo ok
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B6 Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
8,8
~Bodi
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Biegi zmienia leciutki, pewnie, zakresy długie - dokładnie jak trzeba
Volkswagen Passat B6 Sedan