Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B6 Sedan

bartek_urbański, 7 lat temu
Silnik 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
Rok produkcji 2009
Okres użytkowania: 5 lat
Volkswagen Passat B6 Sedan 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW 2009-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Ekonomika. Robię średnio 1200 km tygodniowo autostradami, auto odpłaca się świetnym spalaniem!
Zawieszenie : Tuleje wahacza
Karoseria : Sporo odprysków lakieru na masce od jazdy autostradowej. Odporność lakieru mogłaby być większa.
Kupowałem samochód z duszą na ramieniu. Przeczytałem wiele opinii internetowych wcześniej, zaryzykowałem, nie żałuję. Auto kupiłem od kolegi, który używał je w celach służbowych, więc źródło było sprawdzone. Zapewnienia kolegi, że nic się z tym autem nie dzieje i że jest zadowolony w pełni się potwierdziły.
140 KM w pełni mnie zadowala. W czasie eksploatacji nic się nieprzewidzianego nie wydarzyło. Wymieniłem koło dwumasowe przy 180 tys. km i byłem na to przygotowane. Co 15 tys. km wymieniam olej. Żadnych niespodzianek.
W polu wyboru nie było automatu, więc zmuszony byłem wybrać manual, w rzeczywistości mam DSG, które przy zakupie budziło moje obawy. Zupełnie niepotrzebnie, sprawdza się świetnie i manuala już nie kupię. W zimie kultura pracy skrzyni trochę spada, auto zanim się nagrzeje lubi ciągnąć do wyższych obrotów.
Żadnych większych zastrzeżeń, auto dobrze się prowadzi, komfort przyzwointy. 2 razy wymieniłem tuleje wahacza bo skrzypiały, koszt wkładu tulei śmieszny. Auto jest też po wymianie kompletu amortyzatorów, ale to normalne przy tym przebiegu.
Brak zastrzeżeń, parktronik mocno ułatwia życie.
Mam prawie 2 m wzrostu, pozycja za kierownicą zadowalająca jak na ten segment aut. Siedzenia mogłyby być wygodniejsze, tyłek boli przy długich podróżach.
Ceny paliwowe bardzo przyzwoite, auto przy jeździe po DK przy około 90-100 kmh pali 4,5 litra. Przy autostradowych prędkościach rzędu 130-140 kmh konsumpcja na poziomie 6,5-7 litrów. Kosztowne są wymiany oleju w skrzyni DSG, dwumasy.
Upierdliwe są odgłosy przelewającego się paliwa w baku po zatankowaniu do pełna.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW [l/100km]

5,9