Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B6 Sedan

Rafał Jarocki, 10 lat temu
Silnik 2.0 TDI-CR DPF 170KM 125kW
Rok produkcji 2009
Volkswagen Passat B6 Sedan 2.0 TDI-CR DPF 170KM 125kW 2009-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Tylko zawieszenie
Silnik : Sprężarka, wtryski, sprzęgło, pobieranie płynu.
Zacznę od tego - w bajki należy włożyć bezawaryjność samochodów wyprodukowanych po 2008 roku Klekota kupiłem ze względu na pozornie niski koszt jazdy. Skończyło się dobre po gwarancji a zaczęły się problemy z silnikiem. Ten samochód zaprojektowany był na dwa lata. Najpierw dwu masa potem pompa w zbiorniku wstępna. Wtryskiwacze nr 3 a po miesiącu nr 2 radio nie czyta CD TURBINA kiedy dostaje powyżej 3500 obr/min wchodzi w stan awaryjny i miga na przemian kontrolka usterki i świece żarowe. Dwumasę robiłem w ASO ponieważ tylko do dsg można zrobić w ASO za 3600 zł niestety nie ma zamienników. Pompa wstępna 1200 zł wtryski znajomy mi załatwił było tanio , ale w ASO wymiana to jakieś 4000 zł Ostatnio płyn do zbiorniczka wyrównaawczego dolewam jakieś 3 setki na 1000 km
Dwumasa zaczęła dzwonić jeszcze na gwarancji. Pan z serwisu powiedział jest OK tak musi być a było zaledwie 80000 km na liczniku!
Jedyna rzecz jaka im się udała to zawieszenie.
Jakie to ma znaczenie.
Głośny i wibruje !
Spalanie 6 litrów w trasie. Co z tego jak przez dwa lata wsadziłem w naprawy 8000 zł i czeka mnie sprężarka koszt pomiędzy 2000 a 4000 zł nie podoba mi się pobieranie płynu w chłodnicy !
taki mały przebieg i tyle usterek !
ok
Dwa razy mi stanął w trasie to nie powinno mieć miejsca.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI-CR DPF 170KM 125kW [l/100km]

5,9