Lista ocen Volkswagen Passat B7 Alltrack (10) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 1 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr_
Alltrack 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 170KM 125kW
Wysokie spalanie w mieście (12 - 12,5 l/100km), oraz na autostradzie przy prędkości ok 150 km/godzinę bierze 9 - 9,5 l/100km. Przy spokojnej jeździe z pedkością ok 110 km/godzinę mozna zejść do 7,8 l/100km - ale dosłownie jadąc jak dziadek bez przyspieszeń i jednostajnej prędkości. Byłem w 2 serwisach i powiedzieli mi że tak ma spalać. Nawet VW Polska odpowiedział mi, że nie wyregulują tego, bo "zależy od jazdy". Na zarzut, że w katalogu...
~Majkel
Alltrack 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 170KM 125kW
W porównaniu do zwykłego Passata kombi auto jest odczuwalnie wolniejsze, DSG pracuje jakby bardziej ospale. Niestety spalanie również jest trochę większe. Zwiększony prześwit i 4x4 jednak przy leśnych duktach, sniegu itd jest niezastąpione. Spalanie w Warszawie przy spokojnej jeździe poza godzinami szczytu około 8,5. Korki, wyścigi ponad 10. W trasie przy prędkościach około 100 5-5,5. Prędkości autostradowe powdują bardzo szybko wzrost...
~keisim
Alltrack 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 170KM 125kW
Średnie spalanie z 10kkm to 10,9l/100km ale mam naprawdę ciężką nogę... to około 1-1.5l więcej niż Mondziak 2.0 140KM ale tu jest 4Motion i DSG więc ma prawo być więcej. Są jednak oszczędniejsze jednostki - pojeździłem BMW xDrive X3 automat (8 biegów) 2.0 184KM i średnie spalanie było o ok. 1l mniejsze przy identycznym stylu jazdy. BMW jest zdecydowanie wyższe i ma gumy 245 przód/275 tył. Z tej perspektywy VW nie wygląda rewelacyjnie.
~Daniel
Alltrack 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 170KM 125kW
nie wiedziałem, że dsg trzeba wymieniać olej co 60 kkm + w sprzęgle to koszt ok 1000 dodatkowo. za przegląd przy 60kkm z wymianą klocków zapłaciłem 3200zł :/ i to w radomiu bo w wawie 4000 chcieli. mam go miesiąc węc póki co poza tym przeglądem nic. Spalanie średnio 7,5 - wiadomo, że mogłoby byś lepiej ale jak na stałe 4x4 i 1700 kg jest ok
~Kris
Alltrack 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 177KM 130kW
Jeżeli chodzi o przeglądy to trudno coś powiedzieć. Średnie spalanie gdzie większość jazda na odcinkach 15km wynosi ok. 10.0l/100km. Na trasie zszedłem do 8.0l/100km. Ogólnie liczyłem, że będzie trochę mniej palił... choć i tak na tego typu samochód nie jest źle... jeździłem Suvem i tam dopiero jest spalanie.
~alltrack
Alltrack 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 177KM 130kW
minimalne spalanie na trasie 120 km to 4,6 l/100km w/g wskazań komputera (oszukuje około 7%) więc nie jest źle, prędkość do 100 km/h bez gwałtownych przyspieszeń. koszty serwisu akceptowalne
~Goran
Alltrack 2.0 TSI 210KM 154kW
Masakryczne spalanie 12,9 litra w mieście to chyba trochę więcej niż podaje producent. Mam ciężką nogę więc muszę zmienić styl jazdy. Sprawdzałem można zejść poniżej 9 litrów przy prędkości do 90 k/h
~Orka
Alltrack 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 177KM 130kW
Spore spalanie. Części zamienne markowe w przystępnych cenach. Dochodzą dodatkowe koszty w postaci wymiany oleju w DSG co 60k km oraz Haldex-ie co 90k km.
~Olek
Alltrack 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 177KM 130kW
To raczej kwestia indywidualna. Ale raczej nie odczuwam, że nadmiernie kosztuje utrzymanie.
~Jez
Alltrack 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 177KM 130kW
na razie koszt zakupu. bez rewelacji.
Volkswagen Passat B7 Alltrack