Lista ocen Volkswagen Passat B7 Limousine (37) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~baka1408
Limousine 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Manualna skrzynia biegów działa dobrze i jest precyzyjna. Biegi wchodzą z przyjemnym oporem, nie ma szans na ich pomylenie. Nawet przy zimnym silniku ciężko odnotować szarpnięcia przy zmianie biegów, co w innych samochodach potrafi denerwować. Najlepiej skrzynia pracuje jednak po pełnym rozgrzaniu oleju, i to do temperatur około 100 stopni - często dopiero po godzinie jazdy czuć było, że biegi wchodzą wręcz perfekcyjnie. Co nie zmienia faktu,...
~LuCat
Limousine 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Automat niewyczuwalnie zmienia biegi w górę. Przy redukcji tak to już nie działa i czeka się niedługą chwilę na reakcję. Najdłużej trwa zmiana z D na R - nie wiedzieć czemu jakieś 1,5 sekundy. Generalnie jednak jestem baaardzo zadowolony z działania skrzyni - można w niej włączyć tryb dryfowania, dzięki któremu przy każdym zdjęciu nogi z gazu skrzynia włącza bieg jałowy a samochód prawie nie zwalnia na takim "luzie" - można przy tym...
~baka1408
Limousine 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Jeżeli chodzi o skrzynie biegów, to niestety mam mieszanie odczucia. Biegi co prawda wchodzą płynnie i pewnie, lecz przełożenia nie są idealnie dobrane do tego silnika, co zresztą przekłada się na gorszą od konkruencji elastyczność. Skrzynia jest dosyć długa, co sprawia że tocząc się ciężko ruszyć z drugiego biegu nie dławiąc silnika. Ponadto, aby uzyskać optymalne przyśpieszenie 5-tke należało by wrzucać dopiero przy 130 km/h. Moim zdaniem to...
~PassatB7
Limousine 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Samochod ma typową bolączkę,a mianowicie w niskich temperaturach ciężko wchodzi 2 bieg- po dwukrotnej zmianie biegu problem ustepuje. Latem problem nie występuje. Zmieniłem olej w skrzyni biegów- coś się polepszyło,ale problem pozostał. Nie grzebałem wiecej,bo nie chciałem sie pakować w koszta. Poza tym skrzyknia. Trochę długi 2 bieg powoduje to,ze na parkingu tylko na 1 można jeżdzic
~A
Limousine 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 170KM 125kW
Kupiłem ten samochód głównie ze względu na napęd, czyli mocny diesel w połączeniu z DSG. Przejechałem dotąd niewiele, bo około 14K km, ale muszę powiedzieć, że skrzynia jest rewelacyjna! Ma się wrażenie, że przewiduje zamiary kierowcy, dziury niemal nie występują, kiedy trzeba przyspieszyć auto zbiera się bez ociągania. Za skrzynię dałbym i szóstą gwiazdkę.
~algernon
Limousine 1.4 TSI BlueMotion 160KM 118kW
DSG pracuje bez zarzutu. Czasem odrobinkę szarpnie, ale to ani reguła, ani rzecz, która mogłaby przeszkadzać. Przy kick-downie genialnie szybko zrzuca biegi. Mam manetki do trybu manualnego, ale właściwie poza spadami, gdzie pomagają hamować silnikiem, są zbyteczne, nawet przy wyprzedzaniu. Wtedy zresztą można załączyć tryb S.
~Passatb7
Limousine 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Jak sie rozgrzeje to super, przy niskich temperaturach pierwsza zmiana biegu z 1 na 2 wchodzi z oporem, wymienilem olej w skrzyni i cos tam sie poprawilo, ale nie jest idealnie. Czytalem na forach,ze ten typ tak ma wiec dałem sobie spokój
~art8000
Limousine 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Skrzynia swietna,jednak jedynka moglaby by byc ciut krotsza,jest to bardzo uciazliwe w korku,nie da sie tym autem jechac wolniej niz 10 km/h,przy ledwo toczacym sie aucie lepiej wrzucic 1 bo na dwojece poprostu zgasnie
~garry
Limousine 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Skrzynia jak w kazdym vw z jakim mialem doczynienia dziala super,biegi wchodza lekko z wyrazna zapadka.Mankamentem jest troche zbyt dluga dwojka,przy wiezdzie np.do garazu trzeba wrzucac 1 bieg,bo 2 jest poprostu za szybka
~Piotr O.
Limousine 2.0 TSI 210KM 154kW
Można się przyczepić, że biegi nie wchodzą jak w Mercedesie czyli tak, jak ja lubię, ale nie można narzekać. Zestopniowanie dobre, długie biegi 4-ty, 5-ty i 6-ty. Droga prowadzenia drążka i skok pedalu sprzegla moglyby byc krótsze.
Volkswagen Passat B7 Limousine