Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B7 Limousine

Silnik 2.0 TSI 210KM 154kW
Rok produkcji 2012
Volkswagen Passat B7 Limousine 2.0 TSI 210KM 154kW 2010-2014 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Jeżdżę 5-ty rok. Auto sprawuje się doskonale, bardzo wygodne na trasę, na krótkie wypady również. Akceptowalne spalanie w mieście. Ponad 80tys km i żadnej nawet najdrobniejszej usterki.
Mam już poprawioną przez VW wersję silnika 2.0TSI. Zużycie oleju ok 1l na 20-25tys km. Bardzo łatw wchodzi w obroty, do sprawnego wyprzedzania i poruszania się wystarcza. W zakresie użytecznych obrotów 2 - 5 tys obr/min nie czuć turbodziury i silnik ochocza zabiera się do pracy.
Nie mam uwag. Ale na ocenę 5 nie zasługuje.
W tej klasie dla mnie wzorzec. Ta wersja jest z zmiennymi nastawami zawieszenia. Używam tylko normal i na autostradach sport.
Użyteczność ponad stylem.
Wszystko na swoim miejscu w zasięgu rąk i wzroku. Nie trzeba się gimnastykować.
Wentylator mógłby ciszej działać na wyższych biegach, ale VW to nie jest marka premium.
Są lepsze auta w tej klasie, np Superb jeśli chodzi o przestrzeń z tyłu, ale Passat daje radę. Do tego bardzo ustawna przetrzeń.
W tej klasie auta, nie mam uwag. Po ponad 4-ech latach dalej jest cicho, nic nie skrzpi i nie wibruje.
Na razie tylko koszty związane z ubezpieczeniem, paliwem i przeglądami są głownym kontrybutorem. Średnie spalanie ok 9l/100km. Pierwsze moej auto, w któym przednie klocki starczyły na 70tys km. A jeżdżę 70% w mieście.
W tej cenie nie było lepiej wykonanego auta. DO Volvo musiałbym dopłacić ok 20%, Mercedes i BMW to już ok 50% więcej.
0 usterek, nawet drobnych. Wszystkie żarówki świecą dalej bez zmian. Nic się nie ułamało, nie podarło.
Tutaj tak samo. Nic dotychczas się nie wydarzyło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI 210KM 154kW [l/100km]

9,1