Lista ocen Volkswagen Passat B7 Limousine 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW 2010-2014 (13) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~baka1408
Limousine 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Żadna poważna usterka na szczęście nie wystąpiła. Jedyną rzeczą, która budziła pewien niepokój, było lekko krzywe ustawienie kierownicy. Ciężko mi powiedzieć, czy było tak od nowości, czy to sprawa nabyta, ale podczas jazdy po prostej drodze samochód miał tendencję do lekkiego ściągania kierownicy w prawą stronę. Było to oczywiście bardzo lekkie odchylenie, które nie powodowało specjalnie dużego zjazdu z osi jezdni, jednak wypadało by pewnie...
~cyryl
Limousine 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Równo po 3 latach i 60 tys. km padł zawór EGR. Nie zapchał się (widziałem go) - usterka elektryczna. Do wymiany - ale niestety razem z chłodnicą spalin, bo osobno się nie da. W dodatku trzeba rozmontować "pół samochodu", żeby dokonać wymiany. Prawie w tym samym czasie zaczął się odzywać popychacz hydrauliczny. Mam złe przeczucia, bo czasem rano słychać go bardzo... Ale nie tak często, by dało się zdiagnozować (musiałbym zostawić...
~baka1408
Limousine 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Nie lubię wypowiadać się w tym temacie, aby nie 'zapeszyć', ponieważ przebieg jest na razie znikomy. Z tego jednak co słyszałem, silniki 2.0TDI CR w nowym Passacie są zdecydowanie mniej awaryjne niż te w B6.
~Passatb7
Limousine 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Nic niespodziewanego - przy 220 tys km wymieniłem sprzęgło z dwumasą. Żadnych problemów z turbem, dpf itd.. samochod użytkowany w miescie i poza. Raz w tygodniu robie 20 km w trasie by auto przedmuchać.
~Tra
Limousine 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
W trakcie jazdy mi się wyłączył na 2-3 sekundy i znowu się włączył. Raz mi się wyłączył na światłach i nie chciał się włączyć przez 3 minuty.
~Wojciech
Limousine 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Auto spędziło tydzień w serwisie, dobrze że chociaż pokryli koszty naprawy, ale 15 tys to symboliczny przebieg
~garry
Limousine 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Przy 150 tys km zaczela ciec pompa wody,poprostu zrpbilem rozrzad i po problemie.
~LuCat
Limousine 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Poważnych usterek tym bardziej na razie (oby na zawsze) brak :)
~PassatB7
opisałem obok
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B7 Limousine 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
5,8
~Arek