Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B7 Variant

Silnik 1.4 TSI 122KM 90kW
Rok produkcji 2012
Volkswagen Passat B7 Variant 1.4 TSI 122KM 90kW 2010-2014 - Oceń swoje auto
Inne : Wyciszenie i spalanie oraz w miarę dobra dynamika
Auto mam od 3 m-cy, sprowadziłem z Niemiec. Ogólnie jestem zadowolony, chociaż obawiałem się o łańcuch rozrządu, na razie bezpodstawnie. Zresztą z tym łańcuchem to i tak jest za dużo paniki, wymiana kosztuje ok 1000 - 1300PLN. Trochę zachowawcza linia nadwozia.
Silnik pracuje cichutko, jest ekonomiczny, spalanie w granicach 6-7 litrów. Przyspieszenie ok 10,5 sek do 100, nie jest źle. Moje poprzednie auta miały takie samo. Dobrze się zbiera od samego dołu, jest elastyczny, 50km/h można jechać na 6. Jeżeli ktoś nie potrzebuje 7 sek do setki to jest to optymalny wybór, tym bardziej że i tak te silniki mają fabrycznie ok 130-132KM a nie 122KM
Pracuje idealnie, bez haczenia, 6 biegów pozwala na komfort i ciszę w długich podróżach, ale to już standard.
Sztywny, świetnie się prowadzi, chociaż bardziej mi odpowiada w golfie VI. Dobrze się trzyma w ciasnych zakrętach.
Dosyć dobra, ale są czujniki parkowania
Wszystko pod ręką, wygodne fotele (Freelander niestety ciut lepszy pod tym względem).
Działa szybko i dobrze, chociaż wentylator jest trochę za głośny. Przy tak wyciszonym wnętrzu trochę przeszkadza.
Duża ilość miejsca, zwłaszcza bagażnik, w porównaniu do Freelandera 2x większy
Bardzo cicho, nie słychać silnika na biegu jałowym. Na autostradzie przy 160km/h w zasadzie szum wiatru i opon, no i ten wentylator.
Spalanie na wielki plus, prawie jak diesel, a w porównaniu do Freelandera2 prawie o połowę mniej. Tak wiem to nie ta masa i opór powietrza, ale w kieszeni lżej
Tragedii nie ma. Za dobrze utrzymany samochód z w miarę niskim przebiegiem trzeba zapłacić więcej, zwłaszcza w Niemczech.
Jak na razie po sprowadzeniu z Niemiec, wymiana oleju filtrów i pompy wody bo przeciekała i hałasowała jakby rozrząd już się kończył. Pompa z wymianą 300PLN.
Na razie brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 122KM 90kW [l/100km]