Lista ocen Volkswagen Passat B8 (98) - Karoseria

Na liście zabraknie 111 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MichalmPL
Limousine 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
brak uwag. Jedyne co mogę powiedzieć (choć to raczej nie do końca karoseria o tym decyduje) to to, że z dużego dzwona w B7 wyszedłem bez szwanku w 2015 bodajże roku. Dostałem strzala w bok, okręciło mnie kilka razy, potem na krawężniku lekko wybiło w powietrze i na koniec owinąłem się o filary wiaduktu. Wyszedłem o własnych siłach, Poduchy w górze, klatka nietknięta, bagażnik się otworzył, samochód cały dookoła obity, układ jezdny rozwalony...
~Suytan
Limousine 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Generalnie ok. Drobna wada lakiernicza wykryta jeszcze w salonie (minimalne złuszczenie lakieru na łączeniu tylnego zderzaka z błotnikiem). Spasowanie jak dla mnie w porządku, choć pedanci doszukają się mikrometrowych różnic. Lakier wydaje się solidny - na razie mam jeden odprysk na drzwiach od kamienia czy czegoś w tym stylu. Chromowane listwy na dole drzwi mają tendencję do brudzenia się, ciężko je doczyścić.
~zzr600
Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 240KM 177kW
Przestronny sedan. Do króla segmentu-superba traci naprawdę minimalnie tylko na tylnej kanapie (wg. Pomiarów 3cm...), pozostałe wymiary na poziomie superba (przy mniejszej długości nadwozia!). Bagażnik mniejszy niż w szkodzie i trudniejszy dostęp, choć w porównaniu do reszty konkurencji wypada bardzo dobrze. Praktyczne kieszenie po bokach, podświetlenie, haczyki, otwór na długie przedmioty..
~Bartek P
Variant 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Lakier tego samochodu (mangan popielaty) jest żałosny. Praktycznie po każdym ptasim gównie zostaje odbarwienie na klarze a w jednym przypadku doszło nawet do uniesienia powłoki lakierniczej pod ptasim stolcem. Sprawa na pewno będzie reklamowana. Nie zauważyłem tego w poprzednim, nieco starszym samochodzie mimo, że ponoć o gorszej renomie i lakierze pastelowym.
~Pavlvs
Variant 2.0 TDI SCR 240KM 177kW
Bryła auta co tu dużo gadać. Kwadratowa obłość. Me gusta. Atrakcyjny minimalizm z chromowanymi elementami. Wizualnie nie urywa, ale ma delikatny drapieżny charakter. Brak wad w karoserii, przynajmniej na tym etapie. Zaskakujące były błotniki z plastiku. Zapewne chodziło o redukcję kosztów produkcji, ale na pewno ma wpływ na redukcję masy.
~Tomasz Adamczak
Limousine 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Wiedziałem że go kupię w momencie debiutu na targach motoryzacyjnych w Poznaniu . Po prostu podoba mi się. Dobrze nakreślona sylwetka i ładna linia dachu. Auto z zewnątrz nie wygląda na tak obszerne jak jest w rzeczywistości w środku. Lakier wygląda dobrze ale jeżdżę tylko na myjkę ręczną. Wiadomo jakie teraz kładą Eko lakiery.
~wizz36
Limousine 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Dobrze spasowane elementy. Nic nie trzeszczy. Lakier ładny ale raczej cienki. Korzystam z myjni ręcznych więc nie widzę by był porysowany. Ale z przodu maski mam jakiś drobny odprysk. Wyglądu nie oceniam. Mnie się bardzo podoba. Ale to sprawa subiektywna. Bardzo dobrze wyglądają przyciemniane tylne szyby.
~Zenon234
Limousine Facelifting 2.0 TSI 190KM 140kW
Rysy, ryseczki i odpryski VW i cały świat ma to samo . Korozja po roku pod maską ( minimalnie ale jednak od wewnętrznej strony pojawiła się tam gdzie są tzw "odboje" wystarczy je wyjąc i samemu sprawdzić serwis twierdzi że maska nie posiada ocynku od tej strony zresztą nie tylko tam )
~Marcin
Variant 2.0 TDI BlueMotion SCR 190KM 140kW
Lakier mam zabezpieczony powłoką ceramiczną i nic się z nim nie dzieje. Od spodu dałem dodatkowe zabezpieczenie. Faktycznie blachy są cienkie....zresztą takj jak w każdym innym nowoczesnym samochodzie. Dla mnie jak nowy. Szyby czołowej jeszcze nie wymieniałem.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B8
6,4
8,2
~Michał
Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 190KM 140kW
Kwestia gustu, zwykły passat bez szału, w mojej opinii jedyna słuszna opcja to highline inne są tragiczne jeśli chodzi o wygląd i o środek, w highline jakoś wygląda natomiast mija sie ich 10000 dziennie ;), zwykłe poprawne do bólu auto, nadrabia sinikiem:)