Lista ocen Volkswagen Passat B8 (82) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 126 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kris710
Variant 2.0 TDI BlueMotion SCR 190KM 140kW
Auto naszpikowane jest elektroniką. Prawdopodobieństwo awarii jest znaczne. Póki jest gwarancja, jest OK, ale jak się skończy to jestem przekonany, że puści ewentualnego właściciela z torbami. koszt napraw będzie na pewno duży. Znam to poprzednich aut. Dwumas, filtr DPF, turbosprężarka, zawór EGR to jest stała lista kosztownych awarii. Nie mam powodu sądzić, by w czasach konstruktorów planujących bardzo dokładnie cykl życia części (im krócej...
~Łukasz
Variant 2.0 TDI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Najważniejsze, szyba czołowa jest bardzo kiepskiej jakości, i zdecydowanie za cienka. Pękła po 3900km od zakupu... szybko się rysuje. Odradzam te sztuczne chromy na rantach drzwi z pakietu Highline, posiadają nieusuwalne zacieki po kilku myciach od zakupu. To wada fabryczna VW, ale serwis idzie w zaparte że to od myjni. Co ciekawe w Octavii, Mondeo, czy Hyunadaiu nic takiego się nie dzieje. Auto za 170 tyś. a estetycznie to porażka wizerunkowa.
~Tomek500
Limousine 1.4 TSI 125KM 92kW
Tarcze tył na gwarancji 2x skrzynia haczy ( ASO norma ) rezonującego boczki przy dodawaniu i odpuszczaniu gazu to samo pod konsolą. Mokry amortyzator Co na to ASO to tylko zapocenie. Poziom obsługi w ASO jest żenujący.
~MichalmPL
Limousine 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
brak, a przejechałem w sumie tymi passatami ok. 420tys.km. Nie jeżdżę niedzielnie. Jak trzeba być w trzy godziny na drugim końcu Polski to staram się dojechać, jak mam czas to jadę spokojnie. Róznie bywa. Jedak poważnych usterek brak!
~Witek
Limousine 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW
Holowany samochód. Padł akumulator na wakacjach. ASO , holowanie, wymiana akumulatora. Wymiana sprężarki, która chodziła jak ubijak drogi. Błąd start stop, nierówno pracujący silnik to dla VW (3 serwis) standard.
~JSz
Alltrack Facelifting 2.0 TDI 190KM 140kW
Szyba przednia pekla na postoju (!). Klapa bagaznika przekoszona przez silownik, wymagala akcji serwisowej w trasie (niemoznosc zamkniecia). Rozszczelniony przewod spryskiwacza tylnej klapy zalal tapicerke
~szylton
Limousine 2.0 TSI BlueMotion Technology 220KM 162kW
Tutaj jeszcze nic mi się nie przytrafiło :) Oczywiście przy przebiegu 12 tyś. km. Choć zapaliła mi się kontrolka Check Engine, więc samochód zostawiłem dziś w serwisie i zobaczymy co z tego będzie.
~Tarel83
Variant Facelifting 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Za wcześnie na ocenę, ale jest wiele rzeczy które mogą w przyszłości dać popalić. Auto jest bogate w udogodnienia jak radar, czy hamulec automatyczny, dsg, także może być różnie.
~Paweł
Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 190KM 140kW
Awaryjność nowego samochodu i brak kompetencji autoryzowanych serwisów przekreśla. Maluchy w okresie swojej świetności były mniej awaryjne niż szmelc za 200 tys. zł.

Volkswagen Passat B8 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Gregor
Variant 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Nic i oby tak zostało. Pod tym względem auto na szóstkę. Jak sobie przypomnę użytkowanie Opla Insigni to nabieram jeszcze cieplejszych uczuć do mojego Passeratti.