Lista ocen Volkswagen Passat B8 (116) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 92 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Variant 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Jak na taką długość auta to miejsca jest w kabinie dużo. Każdy znajdzie dla siebie na każdym miejscu wygodną pozycję. Fotele ergo komfort są warte uwagi ponieważ są dobrze wyprofilowane i z dużą możliwością regulacji. Natomiast samochód wewnątrz jest sporo węższy od mondeo a o bagażniku nie chcę wogóle mówić. On jest wystarczający oczywiście lecz liczbami VW tak manipuluje jak nikt. Podają grubo ponad 600 litrów bagażnika w kombi...jak...
~Mario
Variant 2.0 TDI SCR 240KM 177kW
Mam 182cm i z przodu na full miejsca.Siedzę jak na ławce przed trzepakiem hehehe.Bardzo dużo luzu.Z tyłu tak samo.Jak przyjdzie mi wracać jako pasażer z tyłu(choć rzadko się to zdarza hehehe),to po 5 minutach zasypiam.Jest tak wygodnie.Nie kręcę się żeby znaleźć dobrą pozycję.Nogi na 3/4 są wyprostowane.Przed kolanami na 1,5 pięści luzu.A jak pasażer z przodu zrobiłby mi przywilej i by się troszkę poświęcił przesuwając siedzenie to bym mógł...
~mdki
Alltrack 2.0 TDI 190KM 140kW
Biorąc pod uwagę wymiary Passata, plasujące go w dolnych strefach klasy D, Passat jest bardzo przestronny. Insignia A kombi jest dłuższa o 14 cm, ale ma mniej miejsca wewnątrz. Superb ma więcej miejsca, jednak Superb ma miejsca w nadmiarze, Passat ma go absolutnie wystarczająco, ale bez nadmiaru. Ogólnie bez uwag, świetnie wygodny samochód. Bardzo wygodne fotele, wszechstronna regulacja kierownicy i fotela kierowcy oraz pasażera.
~szylton
Limousine 2.0 TSI BlueMotion Technology 220KM 162kW
Uważam, że jak na auto tego segmentu miejsca jest w bród, oczywiście do Superba trochę brakuje, ale i tak bije na głowę konkurencję z własnego podwórka. Sufit jest tak wyprofilowany, że szyber dach nie zabiera miejsca nad głową pasażerów tylnej kanapy. Choć wg. moich testów osoba o wzroście 1,92cm ustawiwszy fotel kierowcy pod siebie nie usiądzie tak znowu wygodnie za sobą, aczkolwiek nie jest to męczarnia :)
~rafal
Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 240KM 177kW
Wszytko w najlepszym porządku, jak to samochód niemieckiej marki, poprawna ilość przestrzeni jedynie co drażni to tunel centralny więc w 5 osób nie pojedziesz komfortowo, choć i tak też to sprawdzę bo na razie to jeździłem maks w 4 kę i przestrzeń super, nawet nad głową z tyłu jest całkiem sporo miejsca mimo że wydawało się że nie będzie tak kolorowo. Grzanie foteli z tyłu mega plus.
~Wielik
Variant 2.0 TDI BlueMotion SCR 240KM 177kW
Przód "normalny". Tył wyraźnie lepszy niż BMW 3 i Audi A4, które porównywałem. Bagażnik to jak dla mnie największy fu... up. Producent pisze, żę chyba coś 650 litrów, a podczas testu wg metody VDA wychodzi... 480 litrów i wrażenia w realu podobne. W dobie odchudzania auto ma ... 19 calowe koło zapasowe (!?!?!), dlatego nie można obniżyć podłogi o ok 10cm bez jego usunięcia.
~Krzysztof Grabowski
Variant 2.0 TDI BlueMotion SCR 150KM 110kW
Zarówno z przody jak i z tyłu ogrom miejsca dostępnego dla podróżujących 4 osób. Przy dwóch fotelach dla dzieci z tyłu trzecia osoba na kanapie nie mieści się komfortowo. To jest dla mnie rozczarowanie, ale obecne foteliki są bardzo szerokie. Starsze dziecko jeździ z przodu, młodsze na środek i dwie osoby dorosłe na bocznych siedziskach tylnej kanapy. Żona nie jest zachwycona...
~MichuB
Variant Facelifting 2.0 TSI 190KM 140kW
Jak na wielkość samochodu z zewnątrz, tak jest zadziwiająco mało miejsca w poprzek samochodu. Uderzam kolanem o tunel centralny z wielką łatwością. Tunel centralny dla mnie zbyt duży, a przycisków na nim jest generalnie mało, więc można było tunel zaprojektować lepiej, wtedy miejsca dla kierowcy i pasażera byłoby więcej. Z tyłu jeszcze nie jechałem.
~Paweł1978
Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 190KM 140kW
Mając 186 cm wzrostu jest mi bardzo wygodnie. 4 osoby jadą wygodnie, piąte miejsce przez twarde siedzisko i wysoki tunel centralny jest bardziej umowne. Niska linia dachu przeszkadza bardziej rosłym pasażerom na tyłach auta. Bagażnik ogromny, ale po złożeniu siedzeń nie otrzymamy jak w poprzednikach płaskiej podłogi.
~wizz36
Limousine 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Bardzo dużo miejsca w kabinie. Bardzo wygodne fotele z alcantary. Samochód jest 5 osobowy, ale wygodnie podróżuje się we cztery osoby. W środku na tylnej kanapie może siedzieć raczej ktoś o mniejszych gabarytach, trzymając nogi po obu stronach dużego tunelu środkowego. Ale ogólnie przestrzeni nie brakuje.