Lista ocen Volkswagen Passat B8 (109) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 100 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~szylton
Limousine 2.0 TSI BlueMotion Technology 220KM 162kW
Passat należy do jednego z niewielu przedstawicieli klasy średniej, którzy oferują w standardzie 3 sterfową klimatyzację automatyczną. Zdecydowany plus za to. Auto wyposażone jest w funkcję bezprzeciągową, tzn. nie robi wichury, można ustawić 3 profile klimatu: łagodny, średni, intensywny, więc każdy wybierze coś dla siebie. Grzana kierownica, robi robotę, podobnie fotele. Bardzo porządany akcent przy skórzanej tapicerce to wentylacja foteli,...
~Marcin
Variant 2.0 TDI BlueMotion SCR 190KM 140kW
Jak na diesla dość szybko się nagrzewa (dodatkowa pompka elektryczna) ale do klimatyzacji mam zastrzeżenia. Na całe szczęście mam stary czynnik, jednak nie jest to super wydajna klimatyzacja. Może to przez kolor i skórzaną tapicerkę ale słońce Italii dawało się we znaki. Wielki plus za podgrzewane fotele. Działają szybko, fenomenalnie i ogrzewają również część pleców. Teraz testuję nową Rav4 i Toyota to jakaś porażka.
~MichalmPL
Limousine 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Tutaj mam wrażenie, że VW w passacie nie do końca dobrze odrabia pracę domową. Zdarza się, że 3/10 nastawów wentylacji/klimatyzacji nie jest wykonywanych dla zadanych temperatur, a samochód wtłacza czy zimniejsze istotnie od nastawienia czy cieplejsze powietrze. Coś szwankuje, nie wiem co. W kolejnych passatach problem jest powtarzany. Nie jest to krytyczne bo występuje co któryś raz ale występuje.
~zzr600
Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 240KM 177kW
Cichy i efektywny nawiew, do tego fabryczne ogrzewanie postojowe. Dach panoramiczny można zasunąć roleta aby zmniejszyć nagrzewanie wnętrza (szkoda ze roletka nie ma napędu elektrycznego jak w wersjach kombi...). Ogrzewanie postojowe posiada funkcje wentylacji wiec przydaje się przez cały rok.
~Paweł1978
Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 190KM 140kW
Chłodzi szybko, ogrzewa jeszcze szybciej. Klima trzystrefowa to dla każdego cos dobrego. Nikt nie narzeka. Dodatkowym plusem jest funkcja REST. Po jej naciśnięciu podczas wysiadania z auta, wnętrze jest dogrzewane ciepłem z silnika, na zimę niezły bajer, który docenią ciepłoluby.
~Ludwik
Limousine 1.6 TDI BlueMotion Technology 120KM 88kW
Bardzo szybko się nagrzewa (dogrzewanie) zimą. Klima trzystrefowa w standardzie - to świetne rozwiązanie dla rodziny. Może mógłby mieć dodatkowe dysze w słupkach, dla pasażerów siedzących z tyłu ale jako kierowca nie odczuwam dyskomfortu z tego powodu ;)
~Michał
Variant 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Jak dla mnie zbyt ostra klimatyzacja. Mogła by działać trochę delikatniej. Bardzo szybko się schładza, nie jestem pewien ale chyba przy szybkim schładzaniu podaje chłodniejsze powietrze niż zadane na panelu. Jak dla mnie jest to pewien minus.
~Łukasz
Variant 2.0 TDI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Auto z dieslem pod maską rozgrzewa się dużo wolniej od benzyniaka. Standardowe dogrzewanie elektryczne trochę ratuje sytuację. klima 3 strefowa wg mnie to przerost formy nad treścią. Warto wydać pieniądze ogrzewanie siedzień tylnej kanapy.
~MichuB
Variant Facelifting 2.0 TSI 190KM 140kW
brak zastrzeżeń, działa nawet ogrzewanie przedniej szyby, mimo braku drucików w szybie. Brakuje za to ogrzewanej kierownicy (mimo pakietu z grzanymi fotelami i szybą). Ford ma pakiety Zima, mające to w jednej opcji.
~mdki
Alltrack 2.0 TDI 190KM 140kW
Szyby nie parują. Elektryczny dogrzewacz układu wentylacji sprawdza się świetnie, z nawiewów bardzo szybko leci ciepłe powietrze, co idealnie sprawdza się do odmrażania przedniej szyby, pozbawionej elektrycznego ogrzewania.