Lista ocen Volkswagen Passat B8 (142) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 66 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mdki
Alltrack 2.0 TDI 190KM 140kW
Wyciszenie to kwestia poziomu odniesienia. Z pewnością samochód nie należy do głośnych, jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia. Brak podwójnych szyb bocznych nie wpływa korzystnie na poziom hałasu. W Superbie miałem takie szyby i było minimalnie ciszej. Porównując do Insigni A, jest wyraźnie ciszej. Porównując do BMW X5, szum opływającego wiatru jest znaczący. Dla przeciętnego użytkownika z pewnością nie jest źle.
~aprox99
Variant 2.0 TDI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Powiem tak A4 B9 był cichszy od Passata .Tak do 130,140 jest dobrze.Silnik mało słychać,szumy wiatru .Mogło by być lepiej ale jest tak na ganicy.Chciałem kupić Mercedesa c Klase kombi.Po jeździe próbnej byłem rozczarowany,tam jest dopiero głośno.Jak o tym powiedziałem sprzedawcy to zdawkowo odpowiedział: Wiemy że nasze silniki są głośne.Dlatego jak mijam C klasę diesla to się śmieję bo każdy myśli jaki to tam ie jest komfort
~MichuB
Variant Facelifting 2.0 TSI 190KM 140kW
Przez cały czas mam wrażenie niedomkniętych szyb, wyraźnie słychać rozmowy innych ludzi przechodzących obok samochodu (np podczas czekania na skrzyżowaniu). Tak jak na fotelu kierowcy podczas jazdy hałasu nie słychać, tak jadąc jako pasażer słychać bardzo dźwięki z nadkola i szum wiatru. Nie spotkałem się z tak źle wyciszonym samochodem od co najmniej 6 lat.
~Krzysztof Grabowski
Variant 2.0 TDI BlueMotion SCR 150KM 110kW
Jest cicho ale...spodziewałem się, że będzie lepiej. Mam na myśli hałas przy dużych prędkościach. Przy prędkości 140 hałas jednak znacząco się podnosi ( głównie wiatr opływający auto i uszczelki ) a liczyłem, że będzie cicho do około 160-180. Do prędkości 120-130 jest ok. Kupiłem B8 zamiast Mazdy 6 głównie ze względu na wyciszenie ale i tu nie jest idealnie.
~Meus
Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 150KM 110kW
tu mnie zaskoczył ten samochód naj bardziej, bo po wcześniejszych doświadczeniach z dieslami różnych marek i z samym VW spodziewałem się większego hałasu, a tu tym czasem nawet po długiej podróży nie jestem zmęczony jazdą(dalej mówimy o aucie za 124 000 zł, więc nie porównuję go z BMW 740i, czy innymi autami z wyższych przedziałów cenowych.
~Adam
Alltrack 2.0 TDI 240KM 177kW
niby mam podwójne szyby boczne i jest cicho ale powiedzmy sobie szczerze: mogłoby być lepiej - szczególnie jakieś szmery dochodzą przy większych prędkościach z okolic tylnego mostu (ale to nie wina haldexa - raczej braku maty wygłuszającej w bagażniku), bądź co bądź przy 180km/h można spokojnie rozmawiać nie podnosząc głosu
~MichalmPL
Limousine 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Do 170km/h jest ok. Powyżej niestety robi się głośniej. Nie jest jakoś krytycznie, mam porównanie bo jeżdżę często samochodami innych marek i je testuję podług jakiś swoich kryteriów (taka praca) ale fakt, pow. 170km/h w pasku obojętne czy to był diesel czy to benzyna już istotniej słychać w środku.
~Pavlvs
Variant 2.0 TDI SCR 240KM 177kW
Powyżej 120 km /h szum opon i opór powietrza daje się we znaki. Przy długich trasach jest to męczące. Wyciszenie jest naprawdę liche bo przy rozmowie na głośnomówiącym słychać rozmowę na zewnątrz. Głośne słuchanie muzyki również zwraca niepotrzebnie uwagę otoczenia.
~Damian
Limousine 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Poniżej prędkości autostradowych jest dobrze. Przy wyższych prędkościach jest możliwość automatycznego robienia głośniej dźwięku radia. Przy prędkościach autostradowych jest dobrze do 140km/h, na niemieckich autostradach raczej głośno, ale typowo dla tej półki cenowej.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B8
6,4
8,2
~MaroK
Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 150KM 110kW
Jak już pisałem komfort akustyczny wysoki. Przeciętna prędkość podróżowania 120-140 można normalnie rozmawiać i słuchać radia. Silnik niesłyszalny jedynie dominuje szum opon. Testy wyciszenia aut potwierdzają obiektywnie bardzo dobre wyciszenia Passata.