Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B8 Variant

Michał, 6 lat temu
Silnik 1.4 TSI BlueMotion Technology ACT 150KM 110kW
Rok produkcji 2017
Volkswagen Passat B8 Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology ACT 150KM 110kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : lepszy niż zakładałem 1,4 150km
Fajne autko szczególnie z automatem DSG. Super sprawa automatyczne wycinające światła drogowe i aktywny tempomat. Bardzo wygodny dla kierowcy ( dużo bardziej niż np. mondeo), dobrze wykończony przy użyciu przyjemnych materiałów. Stosunek cena/jakość na + wobec konkurencji ( rozważałem też superb ale po doposażeniu cena min wyższa os passata)
długo się wahałem midzy 1,4 150 a 1,8 180km i po testach obu w automacie ja nie wyczuwałem różnicyw osiągach więc wybrałem 1,4. Naprawdę super silnik i daje radę! Jeżdżąc więcej 60/40 po mieście nic więcej nie trzeba a spalanie niższe i trwałość silnika raczej też. Przy przebiegach jaki zakładam ok 20tyś/rok nie warto pchać się w diesle
pierwszy nasz automat i rewelacja. Do użytku prywatnego już nigdy manuala:)
troszkę za twardy jak dla mnie/ zawieszenie tylne na nierównościach słychać
popularny ale na mnie robi wrażenie
polecam kamerę cofania super sprawa
jak każdy VW super
bez uwag
wygodne fotele i dużo miejsca z tyłu, troszkę większy mógł być bagażnik ( przegroda zabiera za dużo z wysokości i chyba ilość litrów jakoś naciągana
bardzo dobre
spalanie sporo wyższe niż podaje producent ale autko żwawe i ciche co zachęca do dynamicznej jazdy ale i tak jak dla mnie ok
bogate wyposażenie highline nie wymaga wielu dodatków także ok
brak
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI BlueMotion Technology ACT 150KM 110kW [l/100km]

7,4
8,8