Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B8 Variant

Audiosluchacz, 5 lat temu
Silnik 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Rok produkcji 2017
Volkswagen Passat B8 Variant 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jest bardzo komfortowe, a jednocześnie pewne na zakrętach
Układ hamulcowy : Tarcze krzywią się. Autoryzowany serwis nie daje rady. Już były 2 razy wymieniane - chociaż nie bez problemu. Sugerowano, że to moja wina.
Samochód bardzo funkcjonalny. Użytkuje się go przyjemnie. Jakość spasowania dobra. Przy zakupie drogi - każda dodatkowa opcja (która w innych samochodach jest często gratis) to solidny koszt. Autoryzowany serwis czuje się nieco jak monopolista - sprzedają dużo samochodów i nie muszą starać się zbytnio o klienta.
Trudno się do czegoś przyczepić przy przebiegu 20 tys. Cichy i jak dla mnie wystarczająco dynamiczny
DSG VW to dobre rozwiązanie. Jedyny problem to moim zdaniem zbyt szybkie przerzucanie na kolejny bieg. Niekiedy 60-70 km/h to już 7 bieg. Jedyne rozwiązanie to ustawienie opcji Sport.
Bardzo dobrze wybiera nierówności. Trzymanie się na zakrętach także super.
Wszystko ok. Brak zbędnych odgłosów podczas jazdy.
To był jeden z argumentów zakupu - dobra widoczność we wszystkich kierunkach.
U VW to chyba standard. Przesiadłem się z Tiguana i jedyny problem to trochę za mało schowków w okolicach kierowcy.
Dobrze. Jedynie klimatyzacja mogłaby być bardziej wydajna - można włączyć opcję MAX i wtedy wszystko jest ok.
Tyle ile trzeba.
Jest bardzo dobrze - jako opcja zakupiłem dodatkowo wyciszone szyby.
Zakupiłem opcję 4 lata gwarancji + przeglądy do 120 tys. gratis. Zużycie paliwa akceptowalne - przy spokojnej jeździe 7 - 7,5 l/100 km
Drogi ale w miarę ok
Cały czas problem z tarczami - krzywią się. Nigdy nie miałem tego problemu. Jeździłem wieloma samochodami. Jeżdżę bardzo spokojnie!
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW [l/100km]

6,9
6,7