Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B8 Variant

Łukasz, 5 lat temu
Silnik 2.0 TDI BlueMotion SCR 150KM 110kW
Rok produkcji 2018
Volkswagen Passat B8 Variant 2.0 TDI BlueMotion SCR 150KM 110kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jak na kombiaka lubię go prowadzić. To chyba dla mnie największa zaskoczka.
Auto mam od trzech miesięcy. Przejechałem nim do tej pory 18 000 km . Użytkuję wersję HighLine i największą wadą jest dla mnie fotel ERGOACTIVE. Przy dłuższych trasach nie do wytrzymania. Na początku myślałem że to tylko mój problem ale większa ilość osób jeżdżących dłuższe trasy narzeka. To dla mnie największy mankament tego samochodu.
150 konna wersja w Dieslu to takie minimum w tym samochodzie w moim odczuciu. Jest wystarczający ale tylko tyle. Rekompensata to niskie spalanie.
7 biegowa DSG. Nie wiem jak inne ale moja przy zrzucaniu biegu lubi od czasu do czasu szarpnąć. Nie lubię tego.
Bez uwag. Fajne czucie samochodu. Pewny punkt tego auta bez wątpienia.
Wiadomo. Klasyk. Co tu dużo mówić, fajerwerków stylistycznych nie ma ale ja lubię klasykę i mnie wygląd tego auta bardzo odpowiada.
Nie ma co narzekać. Bryła jest dość zwarta więc widoczność w każdym kierunku bez uwag.
Wszystko na swoim miejscu.
Bez uwag.
4 osoby jadą wygodnie. Miejsca wystarczająco . Oczywiście na wakacje bez boxu na dachu ciężko się zabrać ze wszystkim ale umówmy się z dwójką dzieci jest trochę bagaży do wciśnięcia i trudno znaleźć auto które pomieści absolutnie wszystko.
Do 130 km/h jest ekstra. Powyżej zaczyna się robić głośno.
Codziennie robię 100 km. Na trasie spalanie : 5,2 litra ropy. Jest nieźle. Mocny punkt tego silnika to spalanie.
Jak zawsze można by chcieć więcej za mniej. Dostałem dobrą ofertę na auto z pakietem serwisowym i przedłużoną gwarancją w cenie . Cena ktalogowa za highlina czyli ok 145 000 złotych to duże pieniądze ale w zamian jest praktycznie wszystko co niezbędne. Nie jestem ekspertem motoryzacyjnym, tylko zwykłym użytkownikiem , nie zaangażowanym uczuciowo w marki samochodów.
Gdyby przy przebiegu 18 000 km pojawiły się w aucie tej klasy, nie świadczyłoby to o nim najlepiej. Niemniej jeżdżę nim 3 miesiące dość intensywnie więc na razie nie jest źle.
Nie było do tej pory takowych .

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI BlueMotion SCR 150KM 110kW [l/100km]

5,6