Lista ocen Volkswagen Phaeton (31) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Sedan 4.2 i V8 40V 335KM 246kW
Mało kto się podejmuje oceny tego auta pod względem niezawodności, jednak wg raportów Dekra to najmniej awaryjny Volkswagen. Od kiedy jeżdżę to kompletnie nic się nie dzieje. Może mógłbym wymienić tutaj drobiazg taki jak kapryśnie działający mechanizm domykania drzwi (tzw. soft close), który nie zawsze działa poprawnie, ale czy to jest aż tak duża wada? Wystarczy mocniej trzepnąć skrzydłem drzwiowym i zamknięte. Nie mam pojęcia ile może...
~gandy
Sedan 3.2 V6 241KM 177kW
Tu chyba należy się też ocena 4,5.Auto ma swoje wady konstrukcyjne,ta klapka wlewu paliwa,zdalne otwieranie bagażnika,ta wada występuje w większości egzemplarzy,przełamuje się jakiś przewód sterowania i nie działa.w Maluchu i dużym Fiacie działało to nawet nieżle...trochę wstyd.
~kamyk 1364
Sedan 3.0 TDI 235KM 173kW
Jak na dzień dzisiejszy nie działała jedna LED w światłach do jazdy dziennej w serwisie Volkswagena wymieniano cały element niestety koszt 1360 Euro z robociznom,dobrze że wykonano to na gwarancji.
~Iwan-Bydgoszcz
Sedan 6.0 W12 48V 420KM 309kW
wydaje mi sie ze nie ma drobnych usterek, ponieważ w tym aucie za każda pierdołe odpowiada sterownik wiec jak cos sie wydarzy to raczej same powazne usterki, choć bardzo rzadko.
~Starless
Sedan 3.0TDI-CR V6 DPF 4Motion Tiptronic 240KM 177kW
Oczywiście PDF do wypalenia. Standard w mieście. Najwyższa pozycja w niezawodności GTU i Dekry. Ręczna robótka z GlassManufaktur. Ale są też cienie, patrz w komentarzu poniżej.
~jacek_ostalczyk
Sedan 4.2 i V8 40V 335KM 246kW
z elektryki moze sie popsuc wszystko - mialem piekny egz z malych przebiegiem i bardzo zadbany i nigdy nie zdarzylo sie zeby 100% auta bylo sprawne
~Limuzyna od zawsze
Sedan 3.2 V6 241KM 177kW
Brak usterek po za elektryką lusterek albo się nie ustawia albo nie podgrzewa i tak na zmianę. Bywa to dość uciążliwe zwłaszcza w mrozy i deszcz.
~irek
Sedan 4.9 V10 TDI 313KM 230kW
Zauważyłem a właściwie usłyszałem drobe trzeszczenie w przednim, środkowym wlocie powietrza ( przy nierównej betonowej drodze A18 na Olszynę )
~darekessen
Sedan 4.9 V10 TDI 313KM 230kW
80 tys przebiegu i dwie male usterki usuniete w ramach gwarancji .Podswitlenie panelu sterowania i zaklocenia w dzialaniu nawigacji.
~tomek
Sedan 4.9 V10 TDI 313KM 230kW
Ciężko o dobry warsztat, ASO odmawiają z powodu braku licencji na Phaetona ale są warsztaty które się podejmują i byłem zadowolony,