Lista ocen Volkswagen Phaeton (36) - Silnik

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Fan Phaetona
Sedan 3.0 TDI 225KM 165kW
Witam-chyba mogę powiedzieć o sobie ekspert od Phaetona-kupiłem własnie 3,kolejnego.Jeżdzę nimi od 2007 roku,zrobiłem PONAD 300 tys km!Wszystkie z silnikiem 3.0 TDI.dojeżdzam codziennie do pracy około 70 km,około 20 w miescie.Uwaga spalanie średnie PONIZEJ 8,9l/100 km.REWELACYJNE zawieszenie pneumatyczne-NIEZAWODNE-ani razu nie nawaliło.Doskonała(uznana za najlepszą na świecie) klima 4 strefowa.Niezawodny automat. Oczywiscie nie jest to...
~andrzej@bonetti.pl
Sedan 3.0 TDI 225KM 165kW
Jestem doświadczonym kierowcą mam 62 lata,jeżdżę od 1965 r. BMW 730 przejeżdżałem 100 tys.rocznie A8 mniej 60-70.Za VW nie przepadałem /miałem kiedyś VR8 i nie wspominam go jako rewelacji/ Namówiono mnie na Phaetona 3.0tdi i dzięki im za to!Powiem tak, każdy z tych samochodów ma coś czego nie mają przeciwnicy/730-klubowe fotele, A8 i serpentyny w Alpach to czysta adrenalina/ Phaeton najbardziej przypomina mi S-klasę którą jeździłem w latach...
~Limuzyna od zawsze
Sedan 3.2 V6 241KM 177kW
Spokojnie daje radę niestety jest jedno ALE... Auto jest potężne i ciężkie więc 232KM (wyciąg z hamowni) nie daje takiego kopa jak mogłoby się wydawać. Jest cichy, nie bierze oleju niestety przy każdym przeglądzie trzeba coś tam ustawiać w oprogramowaniu silnika co generuje dodatkowe koszty co prawda niskie ale zawsze. Oczywiście da się pogonić i można dać popalić kajtkom w starych BMW 3 czy Civicach po \"tuningu\" ale jakoś nie daje to takiej...
~gandy
Sedan 3.2 V6 241KM 177kW
Kupiłem Phaetona tak z ciekawości jak się tym jeżdzi.Wybór padł na benzynę,bo nie lubię diesli. Nie bez znaczenia był fakt,że auto miało oryginalne 80 tyś przebiegu.Jezdził nim konsul Belgii w Monachium./potwierdzone/.Ładny,spokojny wygląd,niemieccy fani nazywają go \"dicke\" czyli gruby ,grubas.I coś w tym jest.Silnik 3,2 benz jest trochę za mały do jego wagi,ale jak się depnie to jedzie w miarę,tylko,że ze zbiornika szybko ubywa.dałbym 4,5
~LinkServiceLtd
Sedan 4.9 V10 TDI 313KM 230kW
Tutaj komentarz jest zbędny , po prostu ekstraklasa , kultura pracy , osiągi , dźwięk to majstersztyk ! 750 Nm 313KM przerażają , do tego spalanie podczas jazdy na autostradzie z dopuszczalna prędkością jest między 8/9 l , tak osiem a dziewięć litrów w aucie co wazy 2,5t !!! I osiąga setkę w 6,9 s to dzieje się naprawdę !
~tomek
Sedan 4.9 V10 TDI 313KM 230kW
Jeśli ktoś tym jeździł nie muszę tłumaczyć ja miałem podniesioną moc do 380KM i ok 850Nm, Wariat to mało powiedziane dodam ze kagańca brak 310km/h na niemieckiej autostradzie hamowanie było juz w eskorcie policji ale bez mandatowo dzięki bogu za brak ograniczeń.
~Paweł
Sedan 4.2 i V8 40V 335KM 246kW
Silnik spisuje się znakomicie. Części zamienne nie są aż tak bardzo drogie. Trzeba mieć na uwadze fakt, że to nie jest Tico i nie kupi się silnika z osprzętem za 20 zł. Ceny jednak są troszkę wyższe, ale nie aż tak wysokie, jak myślą bądź piszą niektórzy.
~Starless
Sedan 3.0TDI-CR V6 DPF 4Motion Tiptronic 240KM 177kW
Mój ma 3.0 TDI z nową mapą daje mu to 311 KM na hamowni. Moc miota masą samochodu jak chce. Można wyprzedzać ...oj można. Odblokowany zmyka budzik na autobahn'ie i wciąż się rozpędza... Silnik słabo słyszalny na postoju w czasie jazdy nie słyszalny.
~BigBoy
Sedan 6.0 W12 48V 420KM 309kW
Dwanaście cylindrów pracuje bardzo pięknie i równie. Moc i moment dostępne praktycznie w każdym zakresie obrotów. Osiągi jednostki widoczne są po stylu osiągania prędkości max 250kmh. Wciskasz gaz i jest. Czujesz, że to auto pojechałoby pod około 300kmh.
~Saiien
Sedan 3.0 TDI 225KM 165kW
224 PS to umiarkowana ilość "koni" do masy tego auta. Przydałoby się momentami ciut więcej ale nie zmienia to faktu, że silnik sprawuje się naprawdę dobrze. Chyba jedna z lepszych jednostek napędowych VW.