Ocena kierowcy - Volkswagen Phaeton

Starless, 9 lat temu
Silnik 3.0TDI-CR V6 DPF 4Motion Tiptronic 240KM 177kW
Rok produkcji 2009
Volkswagen Phaeton 3.0TDI-CR V6 DPF 4Motion Tiptronic 240KM 177kW 2009-2016 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wszystko. Samochód jet wybitnie przemyślany i dopracowany. A co wkurza, to RNS810 nie mnie dogaduje sie z iPhonem 5 ale z Androidowymi juz tak. Części nie sa drogie, ale z cała pewnością nie jest to samochód dla przeciętnego Polaka. Wymiana opon raz co roku, oraz klocków i tarcz, tylko to daje ok. 15 tys zł. Duże spalanie(relatywnie) oraz wszechobecne problemy z zaparkowaniem tego smoka. Auto odwdzięcza się za to ponadprzęcietnym komfortem prowadzenia i resorowania oraz max. możliwym wyposażeniem. Czuje sie również , że Phaeton był projektowany juz 15 lat temu, elektronika np. kamera cofania i Navi włączają się długo, otwieranie bagażnika trwa wieki. Ale mimo to jet to wspaniały cruiser na długie przeloty.
Układ elektryczny
Samochód bardzo dobry , jeśli nie doskonały, kwintesencja luxusowego limo. Porównywalny z S klasą MB z tych lat. Szerszy wewnątrz i przestronniejszy od A8(zmierzone). Goście poniżej który porównują Phaetona do Passata widzieli go chyba tylko w Internecie i nie wiedza o czym piszą. Doskonale wyważone proporcje. Fantastyczny system ACC-GRA, oszczędza nogi. Auto samo hamuje i wyprzedza. Wnętrze to czysta elegancja w starym stylu. Taki samochodowy Old School. Nawet plastiki są eleganckie na swój plastikowy sposób. Mały minus, Phaeton nie należy do aut zwinnych, jest to typowy cruiser, do połykania tys km, a nie do skakania po pasach. Bardzo ale to bardzo mi pasuje ,że samochód jest anonimowy, i nie rzuca się w oczy. Znawcy wiedzą co to za fura , a dla reszty to jakiś dziwny Passat. Nawet na stacji benz. kiedyś mnie pytano , Panie z którego roku ten Passat?
Mój ma 3.0 TDI z nową mapą daje mu to 311 KM na hamowni. Moc miota masą samochodu jak chce. Można wyprzedzać ...oj można. Odblokowany zmyka budzik na autobahn'ie i wciąż się rozpędza... Silnik słabo słyszalny na postoju w czasie jazdy nie słyszalny.
Tiptronic, niesłyszalna, mogła by być odrobinę szybsza. Bez zastrzeżeń.
UWAGA --Słabe hamowanie, duży ciężar samochodu(2,2 t suchy) pomimo, ze wykonany wyłącznie z Alu i plastiku. Więc trzeba reagować z wyprzedzeniem. Z przyczepą jeszcze gorzej. Pneumatyka połączona z Continous Dumping Control to absolutny TOP. Choć w S-klasie bardziej kanapowa. Troche niestety czuć nasze dziury i studzienki. Samochód płynie jak statek, niewzruszony( załadowany duża masa 2,5 t). Super stabilny nawet przy 250 km/h. Najlepiej mi się jeździ w ustawieniu na 1 w prawo od Comfort. Ostatnio na ustawieniu Comfort nawet na autostradzie.
Kocham sedany, i nienawidzę SUV/SAV ów, więc widoczność dla mnie jest b. dobra, choć auto długie/szerokie i przy parkowaniu warto się rozglądać. Kamera cofania i 8 czujników b. pomaga.
Tu trochę dziegciu, przy wsiadaniu zawadzam kolanem o przełącznik świateł , włączając je w różny sposób., poza tym ekran Navi mógłby być wyżej. Mam Webasto, Solar, Soft Close, ogrzewaną kierownicą, elektrycze regulowane, grzane i chłodzone przednie i tylne fotele i inne bajery jak Side assist, Front i back assist. Cudowna muza z Dynaudio. Więcej już chyba nie można oczekiwać w jednym samochodzie.
Flawless AC- podobno najlepsza w samochodowym świecie, i to się naprawdę czuje , w bardzo wilgotny dzień, w ulewny deszcz, ani śladu pary w aucie. Nie do wiary! Mam fotele z ogrzewaniem , chłodzeniem, masażami i pamięcią 18-położeń- super komfortowe.
Maksymalnie co może być w aucie. Pierwsze moje auto , w którym nie stukam się łokciami z pasażerem!
Perfekt, perfekt , perfekt. Ogromna sztywność nadwozia jak w Ferrari i to połączenie plastiku z aluminium, daje porażającą ciszę. Podwójne klejone boczne szyby. Przy 200 km/h rozmawiamy bez podnoszenia głosu.
Auto jest ciężkie, aż o ok 400 kg cięższe od A8, no i spalanie stosunkowo duże średnio 10 ltr ON/100 km . Testowane 160 km/h - 9.1litra/ 100 km; 200 km/h 12,7 ltr; 240 km /h 16,5 ltr/100 km. Zbiornik 90 ltr ale mimo wszystko zasięg nie jest taki wielki jak np w A6 przy tym samym motorze. Coś za coś , so to speak. Ciężar odbija się też na zużyciu opon(19 calowych- drogich) i klocków+tarcze. Opony trzeba wymieniać co 15-20 tys km, hamulce również.
Z przebiegiem 82.000 km i listą wyposażenia na 4 strony w kolorze Appassionata Heliochrom kosztował mnie ok 140.000 zł ze wszystkimi opłatami. Chyba niedużo jak za taki statek?
Oczywiście PDF do wypalenia. Standard w mieście. Najwyższa pozycja w niezawodności GTU i Dekry. Ręczna robótka z GlassManufaktur. Ale są też cienie, patrz w komentarzu poniżej.
NIC wielkiego. Słabe elementy zawieszenia, trzeba często wymieniać. Częsta wymiana klocków, przednich tarcz i opon.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0TDI-CR V6 DPF 4Motion Tiptronic 240KM 177kW [l/100km]

11,6
9,7